23 C
Скопје

Клисура ја освежи одбраната на Работнички

Клисура (26) со „романтичарите“ се договори на едногодишна соработка, во желбата за дополнително засилување на конкуренцијата во одбранбените редови.

Последен негов клуб е Мумбаи сити од Индија, а претходно настапуваше и за ФК Букхара во шампионатот на Узбекистан.

Претходно во својата кариера има настапувано и за српските суперлигаши Спартак Суботица и Нови Пазар, како и за Бачка и Младеновац.

Претходно Работнички потврди дека талентираниот напаѓач Давид Тошевски, досегашниот член на младинската школа на клубот, го потпиша првиот професионален договор.

Беше и објавено дека голманот Дамјан Шишковски се враќа во тимот, потоа бразилскиот интернационалец Јаго потпиша исто така договор на една година, а на две години Кореецот Хјунг-Јон Ли.

Поврзани вести

Струга Трим Лум го испрати Вардар во Втората лига

Слободен печат

Хамилтон на две победи од јубилеј, светскиот шампион ја освои и „Каталуња“

Слободен печат

Ова долго се чекаше, конечно ќе се игра првиот фудбалски меч пред полн стадион

Слободен печат

ВИДЕО: Супер гол на Андонова против Еспањол и го прослави во стилот на Роналдо!

Слободен печат

ВИДЕО: Пандев стартер на „Луиџи Ферарис“, Сасуоло е пред Рома!

Слободен печат

Георгиевски: Одиме во Токио, живеам за олимписки медал!

Слободен печат

Остави Коментар