20 C
Скопје

Tag : влахо

Спорт Фудбал

Паповиќ го освежува нападот на Работнички

Слободен печат
Тренерот Александар Влахо и управата на клубот продолжуваат со засилување на играчкиот кадар. Со ангажманот на Паповиќ би требало дополнително да се засили нападот на...
Спорт Фудбал

Клисура ја освежи одбраната на Работнички

Слободен печат
Клисура (26) со „романтичарите“ се договори на едногодишна соработка, во желбата за дополнително засилување на конкуренцијата во одбранбените редови. Последен негов клуб е Мумбаи сити...
Спорт Фудбал

Бразилецот Јаго е новиот „романтичар“

Слободен печат
Тој потпиша едногодишен договор со „романтичарите“, со опција за продолжување на соработката за уште една дополнителна сезона. Јаго Гомес пристигна во Скопје и веќе му...
Спорт Фудбал

Работнички со три „контролки“ пред Банско

На првата прозивка на новиот шеф на Работнички се појави и засилувањето Хјунг-јон Ли од Ј. Кореја, како и Филип Стојчевски. Репрезентативниот голман Дамјан Шишковски...