Паповиќ го освежува нападот на Работнички

Тренерот Александар Влахо и управата на клубот продолжуваат со засилување на играчкиот кадар.

Со ангажманот на Паповиќ би требало дополнително да се засили нападот на повеќекратниот првак на Македонија.

Станува збор за млад и перспективен 22-годишен фудбалер кој поголемиот дел од кариерата го мина во младинската школа на Војводина.

Паповиќ денеска го стави потписот на договорот со Работнички, по што му се стави на располагање на стручниот штаб.

Тој е второто засилување за „романтичарите“ што потпишува во текот на денешниот ден, откако претходно истото го стори и дефанзивецот на Беласица, Драган Стојков.

Прочитајте и...  На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Прочитај повеќе

Федерер поради Ѓоковиќ не освои повеќе грен слем титули

Слободен печат

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат

Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Слободен печат

Размислуваше за пензија, а сега е пред трансфер во Манчестер јунајтед

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Изборите на ЕХФ не можат без ракометари на Вардар, Дибиров номиниран за тимот на сезоната

Слободен печат

На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Слободен печат

Баркли открива: Играв пијан на НБА натпревар и не се сеќавам на резултатот

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Рома почина од срцев удар

Слободен печат

Првиот македонски спортист кој беше позитивен на корона, експресно се излечи

Слободен печат

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат