Tag : војводина

Спорт Фудбал

Мојсов во тимот на деценијата на Војводина

Слободен печат
Македонскиот фудбалски интернационалец Даниел Мојсов е избран во тимот на деценијата на Војводина. Навивачите на српскиот тим во текот на минатата недела преку социјалните мрежи...
Спорт Фудбал

Готвачката на Војводина погребана во дрес, беше испратена со клупска химна (ВИДЕО)

Слободен печат
Радојка беше погребана во саботата, а беше испратена со клупската химна „Хеј, хеј, Војводино“, што беше нејзина желба. Таа во фудбалскиот клуб од Нови Сад...
Вести Култура

Нов меѓународен успех на Кокан Димушевски

Слободен печат
Во организација на Радио Телевизизија Војводина, од 6 до 9 ноември, учество зедоа најзначајните РТВ центри од Европа, најдобрите тон мајстори со своите тонски снимки. Кокан Димушевски,...
Ракомет Спорт

Вардар се спаси од голем срам во СЕХА лигата!

Слободен печат
Денеска на гостувањето во Србија во својот осми натпревар сезонава во СЕХА Газпром лигата составот на Вардар триумфираше со 33:35 против екипата на Војводина. После...
Ракомет Спорт

Вардар во финишот го „скрши“ отпорот на Војводина!

Слободен печат
Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански“ во својот шести натпревар од новата сезона во СЕХА Газпром лигата триумфираше над Војводина со резултат 26:23. После првото...
Спорт Фудбал

Срби бркаа Албанци, на Балотели не му е јасно што се случува! (ВИДЕО)

Слободен печат
На пријателскиот фудбалски натпревар в сабота помеѓу Бреша од Италија и Војводина од Србија, не го доживеа својот крај поради големиот број на инциденти кои...
Спорт Фудбал

СКАНДАЛ: Тренер на фудбалски меч се закани со „сечење на грклан“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сега веќе традиционално, а скоро секогаш доаѓа до скандал кога Ненад Лалатовиќ им гостува на екипите кои претходно ги водел. Овој немил настан се случи...
Спорт Фудбал

Паповиќ го освежува нападот на Работнички

Слободен печат
Тренерот Александар Влахо и управата на клубот продолжуваат со засилување на играчкиот кадар. Со ангажманот на Паповиќ би требало дополнително да се засили нападот на...
Ракомет Спорт

Војводина со Прибак во СЕХА лигата!

Слободен печат
Ракометарот од Ниш, Прибак се очекува официјално да ги договори сите детали со новиот клуб и го потпише договорот. Досега ги бранеше боите на турскиот...