24 C
Скопје

Tag : сезона 2019/2020

Спорт Фудбал

Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во петокот беа одиграни шест натпревари од 17 коло во сириската Премиер лига, а на дел од стадионите навивачите успеаја да пронајдат начин како да...
Спорт Фудбал

Стартува Премиер лигата, ќе се користи и ВАР технологијата

Слободен печат
Денеска со дуелот на „Енфилд“ стадионот помеѓу Ливерпул и Норич од 21.00 часот ќе стартува новата сезона во англиската Премиер лига. Актуелниот шампион Манчестер сити...
Спорт Фудбал

Клисура ја освежи одбраната на Работнички

Слободен печат
Клисура (26) со „романтичарите“ се договори на едногодишна соработка, во желбата за дополнително засилување на конкуренцијата во одбранбените редови. Последен негов клуб е Мумбаи сити...
Спорт Фудбал

„Ла Лига“: Барди и Леванте стартуваат против Алавес!

Слободен печат
Мечевите од првото коло во „Ла Лига“ ќе започнат на 17/18 август, а на стартот Леванте на Енис Барди ќе започнат на гостински терен. Клубот...