Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Мерките мора да се почитуваат за заштита од вирусот, а препознатливата слика со полни стадиони се најавува од следната сезона.

Во петокот беа одиграни шест натпревари од 17 коло во сириската Премиер лига, а на дел од стадионите навивачите успеаја да пронајдат начин како да гледаат фудбал.

Трибините поради пандемијата на коронавирус се празни, но од околните згради стотици фанови навиваат за својот клуб.

Оваа сезона 2019/2020 завршуваат натпреварите воглавно пред празни трибини, иако во дел од националните првенства веќе донесуваат одлуки да биде исполнет 20% од капацитетот на стадионите.

Мерките мора да се почитуваат за заштита од вирусот, а препознатливата слика со полни стадиони се најавува од следната сезона.

Без сомнение навивачите со нивната поддршка ја комплетираат целосната слика за тоа како треба да изгледа една вистинска фудбалска атмосфера.

Прочитајте и...  Олимписки базен: Гужви пред соблекувалните, температура на влез не се мери, Бухова вели не можеле стражари да бидат

Прочитај повеќе

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат

Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Слободен печат

Бартомеу наскоро си заминува од Барселона, верификувани потписите за негова смена

Слободен печат

Меси му ја зеде титулата на Роналдо, Аргентинецот е највреден спортист за спонзорите

Слободен печат

Коста доби идеален партнер во нападот на Атлетико: Еден тепа, а другиот гризе

Слободен печат

3. Меѓународен пливачки митинг „Делфин спринт”: Стојановски со нов кадетски рекорд на 50м грбно

Слободен печат