Tag : лига

Спорт Фудбал

Каков пропуст на Рома: Службена победа од 3:0 за Верона!

Слободен печат
Римскиот клуб направи еден непрофесионален пропуст на стартот од новата сезона во фудбалската Серија А. Во саботата во првото коло од најсилното италијанско првенство ремизираа...
Кошарка Спорт

Двајца ја делат титулата најдобар тренер во НБА!

Слободен печат
Еден тренер од Истокот и еден од Западот добија ист број на гласови…Гласаше Синдикатот на тренери во НБА лигата, право на глас имаа тренерите на...
Останатo Спорт

Без прогласување на шампион, прекинати натпреварите во пинг понг!

Слободен печат
Пандемијата со коронавирусот како и во останатите спортови така и во пинг понгот им ја ускрати можноста на натпреварувачите на спортските терени да покажат кој...
Кошарка Спорт

Нова регионална кошаркарска лига – Србија, Грција, Македонија..!?

Слободен печат
Претседателот на бугарската кошаркарска федерација, Георги Глушков ја обелодени идејата за формирање ново регионално натпреварување во кое би учествувале клубови од Србија, Македонија, Грција и...
Спорт Фудбал

Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во петокот беа одиграни шест натпревари од 17 коло во сириската Премиер лига, а на дел од стадионите навивачите успеаја да пронајдат начин како да...
Кошарка Спорт

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат
Според Адријан Војнаровски оваа натпреварувачка сезона во најсилната кошаркарска лига на светот нема да продолжи во јули како што првично се предвидува. Како што информира...
Кошарка Спорт

МЗТ со предлог до АБА доколку предвреме заврши првенството

Слободен печат
Со оглед на светската пандемија со коронавирусот и принудниот прекин на сите светски спортски активности, меѓу кои се и првенствата во АБА и АБА2, управата...
Вести Свет

Салвини: Лига не е радикална десница

Слободен печат
Лидерот на италијанската опозиција Матео Салвини негираше дека неговата партија Лига, е екстремно десничарска партија, претставувајќи ја како умерена партија што сака поддршка од гласачите...
Ви Препорачуваме Колумни

Или е „кец у два” или е фудбалска катастрофа?

Срѓан Ивановиќ
Сите знаеме на какво ниво е клупскиот фудбал во Македонија. А ако некој мислеше дека ситуацијата не може да биде полоша, сигурно го сменил мислењето...
Спорт Фудбал

Најдобар играч во Премиер лигата е Ван Дајк

Слободен печат
Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дијк беше избран како број еден играч во англиската Премиер лига оваа сезона. Холанѓанецот беше избран од неговите колеги и...