20.8 C
Скопје

Tag : стадиони

Спорт Фудбал

Кој е најпосетениот натпревар во историјата на ЕП

Слободен печат
Европското првенство со една година „задоцнување“ изминатиот викенд започна, а на него се вратија и навивачите на трибините. УЕФА дозволи во натгпреварите од групната фаза...
Спорт Фудбал

Убава најава од УЕФА, од следната сезона фудбал ќе се игра пред полни стадиони

Слободен печат
Финалето во Лигата на шампионите покажа дека фудбалот повторно може да се игра пред публика, а доколку и на претстојното Европско првенство се помине во...
Спорт Фудбал

Навивачите се враќаат на трибините, Будимпешта сака полн капацитет на ЕП!

Слободен печат
Навивачите полека се враќаат на стадионите, прашање е колку ќе има навивачи на Европското првенство кое ќе стартува на 11 јуни. Како што е веќе...
Спорт Фудбал

Стадионот на Тотенхем е најдобар на светот

Слободен печат
Според студијата на Бренд Фајнанс, стадионот на Тотенхем е прогласен за најдобар на светот. На второто место се најде уште еден стадион во Англија, тоа...
Спорт Фудбал

Навивачите од 1 мај повторно на стадионите во Италија!?

Слободен печат
На стадионите низ цела Италија публиката ќе може да се врати од 1 мај, најавуваат тамошните медиуми. Ограничен број на луѓе ќе можат да присуствуваат...
Спорт Фудбал

Премиер лигата дефинитивно ги враќа навивачите

Слободен печат
Англиската Премиер лига направи измени во календарот за да им дозволи на сите клубови да одиграат барем еден натпревар на домашен терен пред навивачи. Навивачите...
Фудбал

Газдата на Наполи се закани: Доколку не се вратат навивачите, ќе го блокирам првенството и ќе ве тужам

Слободен печат
Сопственикот на Наполи, Аурелио де Лаутрентис, ги зовре страстите до максимум на состанокот на екипите кои играат во Серија А на кој се разговараше за...
Спорт Фудбал

ЕП дефинитивно ќе се игра пред гледачи, осум стадиони ги отвораат вратите за фановите

Слободен печат
Осум градови на кое ќе се играат натреварите на Европското првенство, објавија дека ќе дозволат присуство на навивачи на стадионите и притоа ги објавија капацитетите....
Спорт Фудбал

Даблин неизвесен, УЕФА ја одложи одлуката за конечниот список на градови!

Слободен печат
Владата на Република Ирска во моментов не може да даде гаранции за одржување на натпреварите со одреден број навивачи на Европското првенство. Европската фудбалска унија...
Спорт Фудбал

ВИДЕО | Сејдини: Фудбалската инфраструктура се менува како никогаш досега!

Слободен печат
Муамед Сејдини пред три дена на Редовното Генерално Изборно Собрание доби нов мандат како претседател на Фудбалската федерација на Македонија кој ќе трае до 2025...