Tag : стадиони

Спорт Фудбал

Навивачите во ограничен број се враќаат на стадионите во Англија

Слободен печат
Карантинот кој е прогласен во цела Велика Британија ќе заврши на 2. декември, а веднаш потоа ќе биде дозволено на одреден број луѓе да присуствуваат...
Спорт Фудбал

Белгија повторно ги затвори стадионите, одложен и мечот на Зајков!

Слободен печат
Поради коронавирусот ситуацијата во Белгија е сè потешка, гледачите нема да бидат присутни на натпреварите од белгискиот фудбалски шампионат во наредниот месец, одлучи белгиската Влада....
Спорт Фудбал

Во Англија започната петиција за враќање на навивачите на стадионите

Слободен печат
Англиската фудбалска лига во вторникот започна петиција, чија цел е да ги „натера“ властите во Велика Британија да дозволат враќање на навивачите на стадионите. Ваквата...
Спорт Фудбал

УЕФА дозволи враќање на навивачи на стадионите

Слободен печат
Европската фудбалска федерација дозволи враќање на навивачите на трибините во своите натпреварувања, а првите натпревари кои ќе се играат пред навивачи ќе бидат во Лигата...
Спорт Фудбал

Навивачите во Англија не се враќаат во октомври

Слободен печат
Иако претходно беше најавено дека постои план навивачите во Англија да се вратат на стадионите на 1. октомври, таа идеја пропадна, јавува Би-Би-Си. Новите мерки...
Спорт Фудбал

Германските екипи дефинитивно ги отвораат вратите за навивачите

Слободен печат
Според договорот, на стадионите ширум Германија ќе може да има публика највеќе до 20 проценти од капацитетот на стадионите На стадионите низ Германија ќе се...
Спорт Фудбал

Германците одлучија: Ќе има навивачи на натпреварите во Бундеслигата!

Слободен печат
На состанокот на претставници на 16 германски сојузни држави беше договорено да се воведе шестнеделен пробен период за навивачите на трибините. За тоа време, ќе...
Спорт Фудбал

До октомври без навивачи на стадионите во Италија!

Слободен печат
Новиот декрет на италијанската Влада вели дека ќе им забрани на фановите да влегуваат на фудбалските стадиони барем до 30 септември поради пандемијата на коронавирус....
Спорт Фудбал

Англичаните дочекаа навивачи на стадионите: Прв тим кој ќе игра е Челси

Слободен печат
Во претстојниот викенд Брајтон и Челси ќе одиграат пријателски натпревар и на него ќе биде дозволено присуство на навивачи во одреден број. Англиската влада одлучи...
Спорт Фудбал

Италијанската Серија А ќе ги отвори стадионите на 3 октомври?

Слободен печат
Првите луѓе во италијанската фудбалска федерација и Серија А според „Ил Кориере дело Спорт“ размислуваат да ги отворат стадионите од третото коло во натпреварувачката сезона...
MacedonianAlbanian