10 C
Скопје

Tag : ростер

Кошарка Спорт

Барса со македонскиот кошаркарски талент Симиќ во Евролигата (ФОТО)

Слободен печат
Како што стои на официјалниот веб сајт на Евролигата, нашиот млад играч е регистриран во составот на каталонскиот клуб за натпреварите во најсилното клупско натпреварување...
Спорт Фудбал

Клисура ја освежи одбраната на Работнички

Слободен печат
Клисура (26) со „романтичарите“ се договори на едногодишна соработка, во желбата за дополнително засилување на конкуренцијата во одбранбените редови. Последен негов клуб е Мумбаи сити...