14 C
Скопје

Кејт Мидлтон воодушеви со неочекуваниот моден избор – Чевли кои секоја жена треба да ги има! (ФОТО)

Војвотката од Кембриџ доби нова работна улога. Таа стана потпретседателка на британското Здружение на извидници, а оваа титула ја дели со принцот Едвард, војводата од Кент.

Кејт е првата жена во 113 години постоење на Здружението која се најде на оваа позиција. На војвотката ова сигурно ќе и биде една од подрагите улоги, бидејќи и таа во детството била извидник, а откако влезе во кралството таа редовно ги посетува извидничките клубови и им дава поддршка за нивните инцијативи.

Фото: Профимедиа

За многу деца и млади луѓе Здружението на извидници игра важна улога во изградбата на односи и развивањето на вештини кои подоцна во животот ќе им бидат потребни за успех, изјави Кејт Мидлтон.

Прочитајте и...  ВИДЕО+ФОТО | Атиџе запеа со младата и талентирана Дени Жерновска

Таа за оваа прилика се дружеше со една екипа на извидници од Лондон. Со децата најпрвин разговараше за тоа како ги организираат активностите за време на пандемијата, а потоа тие изработуваа авиони од хартија и печеа колачиња покрај огнот.

Фото: Профимедиа

Нормално за ваквото дружење војвотката избра вистинска извидничка комбинација бидејќи сите останати модни обиди би биле неуспешни.

Ленената кошула во светлосина нијанса ја искомбинира со пантолони со темна боја. Таа носеше и кожно елече, а тука беше и моделот на класични но сепак префинети женски чевли, кои таа обожава да ги носи.

Станува збор за модел кој е идеален за секаков тип на дружење, цврсти рамни, класични, безвременски чевли. Можете да ги комбинирате буквално со се, со сукњи, со фустани, со фармерки и елегантни пантолони, па токму затоа овие обувки треба да ги има буквално секоја жена.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Лила Филиповска откри детали од приватниот живот: Луѓето очекуваат секогаш да си насмеан и расположен
Фото: Профимедиа

Поврзани вести

Доаѓа дводелен документарен филм за Џенет Џексон

Слободен Печат

Алек Болдвин обвинет за шовинизам: Презаситен од социјалните медиуми, актерот го избриша својот профил на Твитер

Слободен печат

ВИДЕО | Лила Филиповска откри детали од приватниот живот: Луѓето очекуваат секогаш да си насмеан и расположен

Ирена Трајкова

Дали „The Gray Man“ ќе биде најскапиот филм на „Netflix“?

Слободен Печат

Некои се вакцинирале и, сепак, се заразиле со коронавирус. Како е можно тоа?

Слободен печат

Британската полиција нема да покрене истрага за шокантното интервју на принцезата Дајана од 1995 година

Слободен Печат

Остави Коментар