Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Фото: Профимедиа

На некои работи сепак не можете да влијаете…

Откако Меган Маркл и принцот Хари започнаа да се забавуваат, веднаш започнаа шпекулациите за нетрпеливоста помеѓу поранешната актерка и војвотката од Кембриџ.

Медиумите ширум светот со години зборуваат за лошиот однос на двете јатрви, а се повеќе детали кои го докажуваат тоа се изнесени во јавноста.

Фото: Профимедиа

Иако медиумите во повеќето случаи известуваа за тоа како Меган дава се од себе да и биде рамноправна на Кејт која е миленичка на британското кралско семејство, Магазинот „Стар“ тврди дека на принцот Чарлс сепак миленичка му била Меган.

Имено, како што открива неименуван извор, Кејт дознала дека 71-годишниот принц Чарлс повеќе ужива во друштво на поранешната актерка, а тоа ја разочарало и дополнително го влошило односот меѓу нив две.

Изворот наведува дека причина за тоа е што Меган е попристапна и пошармантна од Кејт, и дека принцот Чарлс со неа имал поопуштен и полежерен однос.

Фото: Профимедиа

Кејт Мидлтон во медиумите секогаш е претставена како таа која без приговор ги почитува сите правила кои ги наложува дворецот.

Од друга страна пак, познато е дека Меган Маркл им пркосеше на кралските правила, а оваа година со сопругот, принцот Хари, се пресели во Америка, при што и двајцата се откажаа од кралските должности.

Видео на денот