Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

На некои работи сепак не можете да влијаете…

Откако Меган Маркл и принцот Хари започнаа да се забавуваат, веднаш започнаа шпекулациите за нетрпеливоста помеѓу поранешната актерка и војвотката од Кембриџ.

Медиумите ширум светот со години зборуваат за лошиот однос на двете јатрви, а се повеќе детали кои го докажуваат тоа се изнесени во јавноста.

Фото: Профимедиа

Иако медиумите во повеќето случаи известуваа за тоа како Меган дава се од себе да и биде рамноправна на Кејт која е миленичка на британското кралско семејство, Магазинот „Стар“ тврди дека на принцот Чарлс сепак миленичка му била Меган.

Имено, како што открива неименуван извор, Кејт дознала дека 71-годишниот принц Чарлс повеќе ужива во друштво на поранешната актерка, а тоа ја разочарало и дополнително го влошило односот меѓу нив две.

Прочитајте и...  Љубовната приказна на најголемата руска глумица и Сталин, влакно не ѝ фалело од глава за време на челичната диктатура

Изворот наведува дека причина за тоа е што Меган е попристапна и пошармантна од Кејт, и дека принцот Чарлс со неа имал поопуштен и полежерен однос.

Фото: Профимедиа

Кејт Мидлтон во медиумите секогаш е претставена како таа која без приговор ги почитува сите правила кои ги наложува дворецот.

Од друга страна пак, познато е дека Меган Маркл им пркосеше на кралските правила, а оваа година со сопругот, принцот Хари, се пресели во Америка, при што и двајцата се откажаа од кралските должности.

Прочитај повеќе

Љубовната приказна на најголемата руска глумица и Сталин, влакно не ѝ фалело од глава за време на челичната диктатура

Слободен печат

И жените не се искрени во сексот: Ова се петте најчести лаги што ги кажуваат!

Васко Спасоски

Неверојатниот живот на Маја Плисецка, на турнеи одела гладна, а морала редовно да игра пред човекот кој го стрелал татко ѝ

Слободен печат

Џеки Чен ја призна вистината за себе: Бев вистински идиот кон жените

Слободен печат

Папараците ја уловија бившата на Џорџ Клуни на плажа во Сардинија (ФОТО)

Слободен печат

Моника Белучи на одмор во Грција: Прошета во фустан кој ова лето нема конкуренција (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најпознатата мачка од Истанбул: Гил 16 години живее во Аја Софија

Слободен печат

Пристигнуваат предупредувања дека вакцината против коронавирусот може да не биде ефикасна кај оваа група луѓе

Слободен печат

Климатски промени: Поради зголемување на температурата, целиот Балкан ќе стане ненаселива пустина

Слободен печат

Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Првата дама на Македонија на отворањето на „Охридско лето“ во креација инспирирана од античкиот театар во Охрид

Слободен печат

Погледнете ја сликата: Што прво забележувате на неа?

Слободен печат