Карираното повторно е во мода: 8 идеи за перфектен стајлинг! (ФОТО)

Карираниот дезен на голема врата се врати оваа сезона и освои многу дами. Овој принт секој аутфит ќе го направи интересен и весел.

Љубителите на модата го дочекаа со воодушевување и подготвени се да го комбинираат во секојдневниот стајлинг. Ви претставуваме неколку предлози како можете да го носите.

Карираниот мантил ќе го освежи секој стајлинг и ќе му даде интересна нота. Облечете бело од глава до пети и со таа комбинација додадете мантил со кариран дезен. За момент ќе имате одличен аутфит.

Фустанот на прерамки со црна ролка е одлична идеја.

Карираните фустани и чизмите се ненадминлива класика.

Карираниот елек е одличен избор.

Целосните комплети се одлични, а кога се карирани уште поодлични.

профимедиа

Фармерките и карираното сако се одличен избор за поопуштените прилики.

И Наоми Кембел е љубител на овој принт.

профимедиа

 

Прочитајте и...  Нашминкајте се во стилот на 60-те за само 5 минути: Убавината на најженствената доба! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот – Почина во домот на најдобрата пријателка

Слободен печат

Беквалац го одржа првиот настап по пандемијата: На публиката и приреди ноќ за паметење! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сара Џесика Паркер заврши на суд – Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Слободен печат

Дани Димитровска е вистински доказ дека годините се само бројка: Погледнете колку полни денес! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат

Четири успешни приказни со пораки за безбедност на работното место – Заштитата е на прво место! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не треба веднаш да ги фрлате – Еве како да го отстраните непријатниот мирис од обувките

Слободен печат

Едноставен тест со кој можете да ја проверите состојбата на белите дробови

Слободен печат

Време е за добра музика: Наташа Малинкова вредна и во време на пандемија – слушнете ја нејзината нова песна (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Десет брилијантни писатели на кои им била ускратена Нобеловата награда!

Слободен Печат

Како до совршено тесто за пица?

Слободен печат.

Нашминкајте се во стилот на 60-те за само 5 минути: Убавината на најженствената доба! (ВИДЕО)

Слободен Печат