Tag : принт

Вести Култура

Маја Чанкуловска: Заштитните марами со дела од збирката на Националната галерија станаа хит (ВИДЕО)

Слободен печат
Националната галерија на Република Северна Македонија изработи бандани, односно заштитни марами за лице со принт на уметнички дела, главно од врвни македонски сликари што предизвика...
Забава Магазин Магазин слајдер

Неочекуваниот тренд на ова лето: Било какво модно парче со овој дезен е вистински хит! (ФОТО)

Слободен Печат
Никој не го очекуваше враќањето на овој моден детаљ, но изгледа дека тој станува се поактуелен. Не се сите многу полудени по животинскиот принт, но...
Еспресо Жена Магазин Мода

Карираното повторно е во мода: 8 идеи за перфектен стајлинг! (ФОТО)

Слободен печат
Карираниот дезен на голема врата се врати оваа сезона и освои многу дами. Овој принт секој аутфит ќе го направи интересен и весел. Љубителите на...
Еспресо Жена Магазин Мода

Патики кои ќе доминираат оваа есен: 2 ТОП МОДЕЛИ (ФОТО)

Слободен печат
Продавниците веќе ги намалија цените на сандалите и чевлите, а во излозите се истакнати најубавите и нови есенски модели. Светскиот тренд налага дека оваа есен...
Еспресо Жена Магазин Мода

Вака се носи најпопуларниот принт оваа сезона: Актерката воодушеви со модниот избор! (ФОТО)

Слободен печат
Овој принт воодушеви многу дами во светот, а ќе го гледаме и во текот на есента… Аманда Холден присуствуваше на една церемонија за венчавање и...
Еспресо Жена Магазин Мода

Леопард парчињата тренди засекогаш (ФОТО)

Слободен печат
Овој многу ефектен, но истовремено едноставен леопард принт се носи уште многу одамна, кога крзното од леопард ја претставувало моќта на владетелот. Тој е тренди...
Еспресо Мода

ВАКВО ЗДОЛНИШТЕ е задолжително за трендсетерките за ова лето

Слободен печат
Ваквото здолниште дозволува да го истакнете и својот кежуал, но и елегантниот стил во текот на летото....