Јупитер во Риби: За овие три хороскопски знаци носи незамислива среќа во љубовта

парис бордоне хороскоп марс венера
Парис Бордоне, Марс и Венера, Фото: Викимедиа

Јупитер во Риби им носи среќа во љубовта на 3 хороскопски знаци почнувајќи од 5 март 2022 година, кога ќе го направи својот транзит, но добрата вест е дека благодетите не завршуваат на тој датум, бидејќи Јупитер останува во Риби цела година, па среќата само ќе расте од ден за ден.

Јарец

Јупитер се наоѓа во вашиот сектор на комуникација и вие и вашиот партнер ќе преминете на некоја нова територија во вашата врска. Долго време бевте спремни да се откажете од оваа врска, но со сезоната на Рибите и вие и вашиот партнер чувствувате сочувство еден за друг. Се чини дека и двајцата сте заинтересирани да ги одржувате работите заедно и тоа веќе не е фантазија, туку реалност. Двајцата одлучувате дека сакате романсата да трае, да расте и да напредува.

Астролозите најавуваат: Во сабота нè очекуваат чуда, силно влијание на хороскопските знаци

Близнаци

Транзицијата на Јупитер во Риби ќе се одвива во вашиот сектор на репутација и социјален статус. Планетата на благодетите ќе ви помогне да ги согледате работите што ви се потребни кога станува збор за прашања на срцето. Вашите љубовни напори не беа залудни и сега ќе ги жнеете плодовите бидејќи вие и вашиот партнер ќе имате отворен и искрен разговор за вашите чувства во кој и двајцата ќе научите нешто ново и убаво. Преку интимното споделување ќе се развие нов вид на меѓу вас двајца.

Љубовен хороскоп за месец март: Девиците ќе доживеат будење, Рибите ќе ги залечат старите рани…

Девица

Ќе имате најмногу среќа кога е љубовта во прашање бидејќи Јупитер се наоѓа во вашиот сектор на обврски. Вашиот љубовен живот ќе се промени на подобро од овој ден. Сè што сте сакале од вашиот партнер е да ја отвори устата и да го каже она што им е на ум, што и да е тоа. Конечно, вашиот партнер, кој секогаш ве слушал и ги почитувал вашите чувства, ќе го направи токму тоа. Тие ќе споделат со вас нешто што никогаш не сте знаеле за нив, а по откривањето, ќе бидете доведени до солзи радосници. Вашата среќа доаѓа во форма на прерипнување на граница во врската.

Астро календар за Март: Јупитер и Нептун се спојуваат еднаш во животниот век, што значи тоа за вашиот хороскопски знак?

Видео на денот