18.8 C
Скопје

Јелена Карлеуша ја разреши мистеријата за коронавирусот: Според неа ова е ГЛАВНАТА ПРИЧИНА за ширење на болеста!

Многумина не би се сложиле…

Пејачката Јелена Карлеуша, како што е познато, е голем борец за правата на животните и таа е веган.

Таа често на својот Инстаграм профил го потенцира тоа, а овој пат отиде и чекор подалеку.

Имено, Карлеуша објави фотографија каде јасно го поддржува ставот за веганството истакнувајќи дека главната причина за ширењето на коронавирусот во светот е токму нашата несоодветна исхрана.

– Корона, свински и птичји грип како и многу други смртоносни вируси не би постоеле да не јадеме животни. Моето предвидување е дека за 10 или 20 години луѓето ќе станат потполно вегани, вели таа.

инстаграм

Поврзани вести

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе за дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

Остави Коментар