22 C
Скопје

Tag : веган

Забава Магазин Магазин слајдер

Оваа девојка јаде по 51 банана на ден и ништо друго: Го правам ова 16 години и се чувствувам одлично!

Слободен Печат
Добро познатата блогерка Фрили или уште позната како „Банана девојка“ се прослави промовирајќи специфична диета што самата ја практикува, а тоа е консумирање исклучиво сурово...
Магазин Магазин слајдер Храна

Седум вида на млеко кои не сте знаеле дека постојат, а направени се од билки!

Слободен Печат
Во текот на последните неколку години, пазарот на билни млеко доживеа бум на популарност. Првично, имаше само неколку видови на ова млеко, како што се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хејли Бибер со нов животен стил: Документарецот ми го смени начинот на размислување!

Слободен Печат
Сопругата на Џастин Бибер сврти нов лист. Хејли Бибер главно јаде намирници на растителна база, а оваа новост ја сподели со своите пријатели на Инстаграм....
Забава Магазин Магазин слајдер

Идентични близнаци направиле експеримент со исхраната и добиле неверојатни резултати: Едниот бил веган, а другиот јадел месо!

Слободен Печат
Се повеќе луѓе преминуваат на исхрана базирана исклучиво на растителни производи, но постојат бројни полемики поврзани со веганството. Многумина се прашуваат дали организмот може да...
Вести Македонија

Здружението Е.Д.Е.Н. во соработка со „Веган 365 Кујна“ ќе подели 500 вегански оброци на загрозени категории граѓани

Слободен печат
Здружението за заштита на животните и животната средина Е.Д.Е.Н. во соработка со „Веган 365 Кујна“ до крајот на месецот и во јуни ќе подели вкупно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Јелена Карлеуша ја разреши мистеријата за коронавирусот: Според неа ова е ГЛАВНАТА ПРИЧИНА за ширење на болеста!

Слободен печат
Многумина не би се сложиле… Пејачката Јелена Карлеуша, како што е познато, е голем борец за правата на животните и таа е веган. Таа често...
Забава Магазин

Сакала торта за роденден, а добила само едно тркалце банана (ФОТО)

Слободен печат
Корисничка на Твитер го споделила своето лошо искуство со роденденската торта. Таа е веганка и одлучила роденденот да го прослави во ресторан. Кога требало да...
Забава Магазин

Јадеше бифтек додека правеше интервју на веганка! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Репортерот Џеси Ватерс од Fox News јадеше бифтек на сред дебата со веганка која „прилично добро“ ја издржа провокацијата. Дали шегата на Џеси беше интересна...
Еспресо Шоу биз

ПЕТА го прогласи Хоакин Феникс за „Личност на годината“ ! (ФОТО)

Слободен Печат
Актерот Хоакин Феникс (45), најпознат по феноменалната улога во Џокер, неодамна стана заштитно лице на новата кампања на ПЕТА и се појави на бројни џамбо-плактати,...
Еспресо Здравје Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА СО АНА – Вегански Барови со Капини (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат...