ЈА ЧИСТЕЛА КУЌАТА, ПА ДОЗНАЛА ШТО ПРОНАШОЛ МАЖОТ: Мистерија решена по 15 години (ВИДЕО)

Пред петнаесетина години мајката на Лејси, Кеј го загубила својот дијамантски веренички прстен. По 38 години брак со Дејв, тој прстен добил на вредност, но не на материјална колку на сентиментална.

Кеј и нејзиното семејство со месеци пребарувале по куќата и секој пат одново се разочарувале кога не успевале да го пронајдат. На крајот заклучучиле дека прстенот веројатно е украден или изгубен. Но, Кеј никогаш не се откажала во целост. Верувала дека со некое чудо тој сам ќе се појави кога најмалку очекува.

По полни 15 години, додека Дејв барал некои ДВД по куќата наишол на кутија во облик на срце. Погодете што било внатре. Долгоскриениот прстен! Па така тој решил да ја израдува својата сопруга која во тој момент ја средувала куќата, клекнал позади нејзиниот грб и и открил дека конечно го пронашол.

Прочитајте и...  ИНТЕРВЈУ со доцент Ана Блажева, психотерапевт: Предизвиците пред кои сме исправени поради коронавирусот се колективни 

„Знаевме дека реакцијата на Кеј ќе биде емотивна, напишаа Дејв и нејзината ќерка Лејси на YouTube каде ја поставија сниката во која оваа жена повторно се среќава со своето богатство. Не пропуштајте да ја видите нејзината реакција.

Прочитај повеќе

Мадона со синот направи журка во изолација: Вака звучат кога ќе ги здружат силите (ВИДЕО)

Слободен печат

Атрактивната српска пејачка сакаше да направи стој на раце, па „тресна“ на подот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Смислил како да ги нервира роднините дури и на далечина, им испраќа загрижувачки фотографии (ФОТО)

Слободен печат

Жан Клод Ван Дам и упати порака на српската пејачка Драгана Мирковиќ: Бакнежи, ми недостигате! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Рецепт стар неколку векови: Традиционална италијанска супа која го „греела“ и Леонардо да Винчи

Слободен печат

Катерина Шехтанска: И во изолација физички сме активни

Александра Велинова

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„My heart will go on“: Химна на љубовта која Селин Дион не сакаше да ја отпее! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сите ја критикуваа поради донацијата, а еве на што размислува Ким Кардашијан! (ФОТО)

Слободен Печат

Го понесе моментот: Раперот Дрејк за првпат со фановите сподели слика од својот двегодишен син (ФОТО)

Слободен печат

Сопругот на Анета Мицевска од група „Молика“ доби казна затвор од 2 години и 6 месеци!

Слободен печат

Ријана за првпат со дураг на насловна на Вог: Единствената работа која навистина може да го подигне детето е љубовта

Слободен печат

Во обид да се спасат од коронавирусот: Сопружници од Шпанија избегале на планина и премрзнале (ВИДЕО)

Слободен печат