Инстаграм е новата модна писта: Еве што се носи овие денови! (ФОТО)

Трендсетерките покажаа кои парчиња облека морате да ги имате за да бидете во тренд…

Инстаграм одамна стана место на кое, покрај модните писти, се диктираат трендовите за претстојната сезона. Ситуацијата е иста и оваа година.

Без оглед на мерките за самоизолација во светот – најпопуларните модни блогерки и инфлуенсерки на своите Инстаграм профили веќе објавија кои се задолжителните парчиња облека оваа пролет, доколку сакате да бидете „ин“.

Тоа се мини топовите, оделата со бермудии, елечињата, сукњите во пастелни бои, комбинацијата на две спротивни бои и уште нешто.

Погледнете што објавија тие…

View this post on Instagram

Custom Inamorata for Oscars 2020

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Прочитајте и...  Пет месеци од трагедијата во која загинаа НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата ќерка, семејството доживеа огромна среќа! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Манекенката Софија Ричи ја прекина врската со поранешното момче на Кортни Кардашијан!

Слободен Печат

Трансродова пар го очекува своето прво дете! (ФОТО)

Слободен Печат

Жена се обидела да ја силува пејачката Рада Манојловиќ додека миела раце во тоалет!

Васко Спасоски

Пет месеци од трагедијата во која загинаа НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата ќерка, семејството доживеа огромна среќа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Елена Велевска позира во тесни и кратки пижами, а позата која ја направи кажува многу! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова е жената која за малку ќе го „украдеше“ Доналд Трамп од рацете на Меланија! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Познатиот рокер Ален Исламовиќ во борба против мигрантите влегува во политички води!

Васко Спасоски

Два милиони лајкови на една фотографија: Леди Гага само малку ги покажа градите (ФОТО)

Васко Спасоски

Ирина Шајк забележана како излегува од станот на Бредли Купер, но на неа има промена: Дали манекенката е бремена? (ФОТО)

Слободен Печат

Тага која не престанува: Мајката на познатиот музичар прозборе две години по неговото самоубиство! (ФОТО)

Васко Спасоски

Романтичната љубовна приказна на еден од најголемите холивудски заводници, актерот Метју Меконахи!

Слободен Печат

Се сеќавате на Алка Вуица? Жареше и палеше на југословенската сцена, па ја снема – денеска нема да ја препознаете! (ФОТО)

Васко Спасоски