Инспирација за сите генерации: Кристи Бринкли (65) демонстрираше како изгледа совршениот стајлинг за ладни денови! (ФОТО) - Слободен печат

Инспирација за сите генерации: Кристи Бринкли (65) демонстрираше како изгледа совршениот стајлинг за ладни денови! (ФОТО)

Поранешната манекенка Кристи Бринкли (65) и покрај годините се уште ги следи сите трендови и може рамо до рамо да застане со најпознатите трендсетерки.

На изгледот на Кристи Бринкли би можеле да и позавидуваат и многу млади деојки. Освен совршената линија, таа може да се пофали и со феноменалниот стил.

Профимедиа

Со својата последна објава објасни како треба да изгледа совршениот зимски стајлинг.

Теди капутот како и кожните пантолони се на врвот од модната листа оваа зима, а таа овие два парчиња без грешка ги спои.

Исто така, зелената боја е аспсолутен хит. Оваа нијанса добро им стои на сите, додека свилената марама и даде интересен моден печат.

Доколку не знаете што да облечете денес, ова е одличен предлог.

Прочитајте и...  Најпознатиот еротски магазин во Југославија: На патот до трафиките снемувало и до 10.000 примероци (18+)

Прочитај повеќе

Кејт Мидлтон: Мачнините за време на бременоста постојат и во кралското семејство

Слободен печат

Топ 5 стајлинзи: Модна инспирација за сите генерации! (ФОТО)

Слободен Печат

Српскиот рокер конечно ПОТВРДИ дека е на лекување: Во животот пребродил многу здравствени проблеми…

Слободен печат

Моќта на стресот: Стравот предизвикува дијареја, а гневот главоболка

Слободен Печат

Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Слободен Печат

Прв арапски дизајнер примен во француското здружение на високата мода: Ели Сааб – омилениот дизајнер на познатите

Слободен Печат

Остави Коментар

1 − оне =

Прочитај повеќе

Тајната на Викторија Бекам: Листа на најдобри и најздрави производи за блескава кожа

Слободен Печат

Нов гаф во кралското семејство: Официјалната интернет страница се претвори во страница за возрасни (ФОТО)

Слободен печат

Били Ајлиш откри зошто повеќе не ги чита коментарите на социјалните мрежи

Слободен Печат

Погледнете во какви сцени ќе учествува и што сѐ ќе може да издржи овој теренец во новиот филм за Џејмс Бонд (ВИДЕО)

Слободен печат

Елена Мирческа: Работам на тоа да се разбијат стереотипите дека во спортот мажите се доминантни

Слободен Печат

На 18 февруари Дејвид Гилмор стана дел од „Pink Floyd“, родена е Јоко Оно и уште многу работи кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат