Имал милиони, а потоа напуштил сè и побегнал на пуст остров – Денес живее таму само со своето куче и има само една желба! (ВИДЕО)

Имал богатство вредно 29 милиони долари, идеален брак и сè што ќе посака. По работниот неуспех напуштил сè и веќе 20 години ужива на пуст остров само во друштво на своето куче.

Некогашниот милионер Дејвид Глашин имал компанија за ископување на злато во Нова Гвинеја. Работел за време на најголемите светски бизнисмени и компании, но потоа по неуспехот на берзата во 1987-та година, изгубил поголем дел од своето богатство.

„Сакам да умрам тука. Ова е мојот рај на Земјата. Кога дојдов на островот бев отруен од желбата за пари. Парите ги трујат луѓето. Поради нив ми се распадна бракот“ – објаснил Дејвид во документарецот за неговата сопруга.

Поранешниот милионер истакнува дека понекогаш му недостасува разговор со луѓето и би сакал некој да го посети. Ја сака природата која го опкружува, но додава дека доколку се најде во неволја на островот нема кој да му помогне и тогаш е осуден на смрт.

Прочитајте и...  Конечно и се исполни желбата: Атиџе од „Медена земја“ ја сними својата прва песна „Покрај река Брегалница“ (ФОТО)

Тој само еднаш годишно го напушта островот за да си обезбеди намирници за него.

Австралиските власти сега сакаат да го иселат од островот.

Прочитај повеќе

Доделувањето на MTV музичките награди сепак ќе се одржи во Њујорк кон крајот на Август! (ФОТО)

Слободен Печат

Секој ден правел по 200 склекови, а резултатот после само еден месец бил неверојатен! (ФОТО)

Слободен Печат

Мајката на Парис Хилтон изгледа неверојатно во шестата деценија: Таа е вистинска дама! (ФОТО)

Слободен Печат

Анџелина Џоли после долго време забележана на прошетка: Лежерниот стајлинг кој го одобрија и критичарите! (ФОТО)

Слободен Печат

Ретко се релаксира и има слободно време – Вака изгледа Џенифер Лопез кога мисли дека никој не ја гледа (ФОТО)

Слободен печат

Се пофали со прекрасната линија во костим за капење: Брук Шилдс во 6-та деценија изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кога си ѕвезда, се ти е дозволено: Том Круз го избегна карантинот, се враќа на снимањето на „Невозможна мисија 7“

Слободен печат

Алесандра Амбросио импресионираше со стајлингот на семејната вечера во Малибу! (ФОТО)

Слободен Печат

Џулија Робертс сподели ретка фотографија со сопругот Даниел Модер за нивната 18-годишнина (ФОТО)

Слободен печат

Џенифер Греј се разведува по 19 години брак: Парот живее одвоено уште од јануари

Слободен печат

Девојка забележала вистински хорор кога се вратила дома од карантин: Мислев дека дома ми се вселиле вонземјани! (ФОТО)

Слободен Печат

Славеничкото издание на Меланија: Првата дама на Америка во бел фустан со детаљ кој ефектно ја обликува половината! (ФОТО)

Слободен печат