Tag : побегнал

Вести Свет

Заболен од ебола избегал од центарот за лекување: Потера по пациент од Конго

Слободен печат
Новото жариште на ебола се појави на 10. април во градот Бени, два дена пред Демократска Република Конго да прогласи крај на втората најголема епидемија...
Вести Македонија

ДРАМА ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА: Виничанец сомнителен на коронавирус побегнал низ прозорец, полицијата го чува во домашен карантин

МИА Агенција
Маж од Виница и неговата партнерка, државјанка на Хрватска без дозвола го напуштиле карантинскиот дел на Инфективното одделение при Клиничката болница во Штип, по што...
Забава Магазин

Имал милиони, а потоа напуштил сè и побегнал на пуст остров – Денес живее таму само со своето куче и има само една желба! (ВИДЕО)

Слободен печат
Имал богатство вредно 29 милиони долари, идеален брак и сè што ќе посака. По работниот неуспех напуштил сè и веќе 20 години ужива на пуст...
Хроника

Битола: Со автомобил УДРИЛ пешак, па ПОБЕГНАЛ

Слободен печат
Со тешки повреди во Битола се стекнал 62-годишен маж од село Мусинци, кога вчера во него удрил автомобил, кој по инцидентот побегнал од местото на...
Хроника

Удрил во моторциклист и пешак и побегнал

МИА Агенција
Засега непознат возач, кој управувал автомобил марка „сеат”, вчера во селото Подареш, Радовишко, удрил во моторциклист и пешак и им нанел тешки телесни повреди по...