Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Актерот Расел Кроу (56) се надева дека ќе ја репризира својата улога на Максимум во продолжението на филмот „Гладијатор“. Тој ги потсети обожавателите дека неговиот лик е мртов на крајот на блокбастерот од 2000 година, но воедно не ја отстрани можноста дека тој ќе биде дел од претстојното ново остварување.

– Често знам да ја расипам забавата со тоа што ќе ги потсетам луѓето дека мојот лик почина во првиот филм. Но, дали можеме да си играме со тоа? Можеме… – изјави Кроу за „E!News“.

Уште во 2018 година беше известено дека продолжението е во продукција, а колешката на Расел, Кони Нилсен во мај оваа година потврди дека потфатот се уште е на сила, но дека трае поради „пренатрупаниот распоред“ на режисерот Ридли Скот.

Прочитајте и...  Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење
Фото: Принтскрин/Јутјуб
Фото: Профимедиа

Кроу призна дека приказната за продолжението е започната на последниот ден на снимањето на оригиналниот филм од 2000 година.

– Сега постојат толку различни идеи со кои можеме да му пристапиме на продолжението. Да се биде дел од филм кој, и после 20 години од премиерата, некаде се уште е дел од репертоарот на телевизиите и тоа во прајмтајм, тоа е одлично. Додека го создававме, тоа секако не го очекувавме. Всушност, додека го создававме, се беше хаос, се присети актерот.

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат