Хрватка е НАЈСЕКСИ крадливка во светот – За една ноќ ПРОВАЛИЛА во четири локали (ФОТО)

Австралиската крадливка со хрватски корени Моник Агостино им падна во око на домашните власти, но и на светските медиуми.

Агостино (23) е атрактивна плавуша обвинета за неколку кражби, а за само една ноќ на почетокот на ноември минатата година таа провалила во дури четири локали.

Тогаш ја запрела сиднејската полиција која во нејзиниот „мицубиши“ пронашла длето, како и три мобилни телефони од кои на едниот пишувало „Сопствеништво на компанијата Линфокс“, пренесува „9Њуз“.

Publiée par Missy Agostino sur Mercredi 2 mai 2018

Моник Агостино е активна на друштвените мрежи, а на Инстаграм ја следат осум илјади корисници. Во опис на профилот се претставува како „горда мајка“, „Хрватка/Австралијанка“, како и „ловец на таленти“.

Прочитајте и...  Кои се обврските на сопственикот со новиот член во домот

Со толку „титули“ не им избега на светските медиуми, па за нејзе пишуваа и „Дејли Мејл“ и „Ози Селебс“.

На суд ќе се брани самата, а австралиските медиуми пишуваат дека е одбиено барањето за кауција. Иако е обвинета за низа кражби во северен Сиднеј, Моник изјавила дека не се чувствува виновна.

 

Прочитај повеќе

Интервју со Зеле Липовача („Дивље јагоде“): Не ми треба некоја посебна состојба за да бидам креативен

Иван Беќковиќ

Кои се обврските на сопственикот со новиот член во домот

Слободен печат

Разговор со Елена Петреска: Не чувствувајте грижа на совест ако си одвоите време за себе

Слободен печат

Јогурт перничиња, прсти да излижеш (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Кариера, љубов и здравје: Дневен хороскоп за 22 февруари

Виц на денот: Цариник

Слободен печат

Остави Коментар

Шестнаесет − 2 =

Прочитај повеќе

Животна приказна на Алберт Ајнштајн: Имал проблеми со дислексија, семејството го сметало за бавен, а учителот тврдел дека од него ништо нема да биде!

Слободен печат

Одржувањето лична хигиена низ вековите: Старите Грци се туширале со црева, на римските аристократи робовите им ги миеле забите

Слободен Печат

Како настанала Статуата на Давид, ремек-делото на Микеланџело

слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Long shot“ е урнебесна комедија која морате да ја погледнете! (ВИДЕО)

Михаило Донев

Обрнете внимание: Пет најчести грешки кога се похува месо

Слободен печат

Сопругот платил да ја убијат, а таа се појавила на сопствениот погреб

Слободен печат