ХОРОР ВО ЃАКОВО: Куче нападнало дете, соседите со лопати и мотики пробувале да го избркаат

Белгиски овчар во сопствеништво на 38-годишна жена од Ѓаково, кој пред седум месеци загризал 11-годишно дете, повторно во вторникот на детско игралиште во тој град нападнал осумгодишно дете.

Детето го спасувале жителите и полицијата која поминувала во тој момент, откако виделе како граѓаните излегуваат со лопати и мотики со кои пробуваат да го избркаат кучето. Соседите на крајот успеале да го запрат нападот и го однеле детето во еден двор, од каде полицијата го однела детето во Итна помош во Ѓаково.

Кучето за тоа време побегнало, но брзо било утврдено за кое куче станува збор. Полицијата ја пријавила сопственичката, а Ветеринарната инспекција го одвела кучето на набљудување, пишува Јутарњи лист.

Прочитајте и...  Силен земјотрес на границата меѓу Турција и Иран

Прочитај повеќе

Спасовски изрази сочувство до семејството на загинатите деца во Романовце

Слободен печат

Асанж и претставници на американската Влада утре ќе се соочат во лондонскиот суд

Слободен печат

Официјално соопштение од Јамајка: Не е донесена одлука за признавање на Косово

Слободен печат

Силен земјотрес на границата меѓу Турција и Иран

Слободен печат

ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА БИТКОИНОТ: Инвеститорите со нетрпение го чекаат мај

Слободен печат

Спасовски ќе ја предводи делегацијата на Самитот на ЕБОР за Западен Балкан во Лондон

Слободен печат

Остави Коментар

11 + 17 =

Прочитај повеќе

Вучиќ до Милановиќ: Да ја бакнам земјата пред вашите стапала? Не ми паѓа на памет

Слободен печат

Георгиева: Епидемијата на коронавирусот го загрозува обновувањето на глобалната економија

Слободен печат

Околу 16 илјади македонски државјани живеат во Венето и Ломбардија, каде има изолација на 11 населени места поради коронавирусот

Слободен печат

Пендаровски изрази сочувство до семејството чии деца загинаа во експлозијата во Романовце

Слободен печат

Филипче: Подготвени сме дури и во случај да се појави првиот заболен

Слободен печат

Жената и детето кои беа повредени по денешната експлозија во Романовце се во критична состојба

Слободен печат