ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Само што излегол од затвор откако бил неправедно осуден, загина во земјотресот во Албанија (ФОТО)

Албанските медиуми тврдат дека ја идентификувале првата жртва на силниот земјотрес кој утринава ја погоди Албанија. Станува збор за Кристијан Преци, кој само што излегол од затвор откако бил неправедно осуден, го загубил својот живот, пренесува „Индексонлајн“.

Репортерката на емисијата „Бум“, Аријана Лоце, идентитетот на жртвата го објави на социјалните мрежи. Според нејзините информации, Пречи бил неправедно осуден и по обраќањето во нејзината емисија, тој бил ослободен по петмесечниот престој и издржување на казната.

Меѓутоа, неговата среќа не траела, поради тоа што тој го загуби својот живот во земјотресот со јачина од 6,4 степени по Рихтер кој утринава ја погоди Албанија.

Фото: Визион плус

Новинарката изрази сочуство за семејството на загинатиот маж, а се уште нема официјална потврда дека Пречи е една од шесте жртви во земјотресот.

Прочитајте и...  Средба Заев – Гаши во хотел Белви

Прочитај повеќе

Шпанската провинција Галиција забрани пушење на улици и јавни места

Слободен печат

Гутереш: Конфликтите во светот мора итно да запрат

Слободен печат

Аргентина и Мексико ќе произведат и дистрибутираат вакцина против коронавирусот во Јужна Америка

Слободен печат

Рекорд на новозаразени во Индија: Вкупниот број на заразени лица е речиси 2,4 милиони

Слободен печат

Како во Србија од 1 септември ќе изгледа образовниот процес во услови на епидемија

МИА Агенција

Во САД над 165.000 починати од Ковид-19

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Штетата од експлозијата во Бејрут е над 15 милијарди долари

МИА Агенција

Неизвесно денешното продолжение на конститутивната седница на Собранието

МИА Агенција

Помпео во посета на Словенија, потпишува изјава за 5G мрежата

МИА Агенција

Најмалку 800 жртви во светот поради дезинформации за Ковид-19

МИА Агенција

Илјадници во Белорусија протестираа, почина уште еден демонстрант

МИА Агенција

Деветнаесет години Охридски рамковен договор

МИА Агенција