Tag : жртва

Вести Регион Слајдер

Која е професорката која ја запали својата диплома пред српското Собрание?

Слободен печат
Професорка во знак на револт вчера излезе пред српското Собрание и ја запали својата диплома во знак на протест против, како што рече „квази државата“,...
Жена Магазин Магазин слајдер

Антоновска: Митовите дека некој може да ве направи мизерни или среќни се ирационални

Јасмина Кантарџиева Димков
Жртвите на семејно насилство мора да излезат од сопствениот магичен круг за да се ослободат од таквиот загрозувачки однос, првиот чекор би бил интроспекција, поглед...
Вести Регион

Косово: Уште една жртва со Ковид-19, вкупно 28 мртви

Слободен печат
Клиничкиот и универзитетски центар на Косово соопшти дека на тамошната Инфективна клиника денеска почина еден од пациентите заболени од Ковид-19, со што бројот на жртви...
Вести Македонија Слајдер

Прва жртва од Ковид-19 во Гостивар

Горан Наумовски
Повозрасна жена од гостиварското село Горна Бањица починала синоќа како последица од компликации предизвикани од корона вирусот. Таа и нејзиниот супруг беа последните два случаи...
Вести Регион

Нова жртва од коронавирусот во Косово

Слободен печат
Маж на 69-годишна возраст од Сува Река е последната жртва на Ковид-19 во Косово, со што вкупната бројка на починати од епидемијата во земјата се...
Вести Свет

Прв смртен случај од коронавирус во Етиопија

Слободен печат
Етиопија денеска го потврди првиот смртен случај на пациент со Ковид-19, изјави министерката за здравство во земјата, Лиа Тадесе. Станува збор за 60-годишна жена, која...
Вести Регион

Уште една жртва од коронавирус во Албанија, бројката се искачи на 17

Слободен печат
Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Тестот бил негативен – починала по четири дена: Самохрана мајка најмладата жртва во Русија

Слободен печат
Анастасија Петрова (36) е најмладата жртва од корона вирусот во Русија. Петрова била самохрана мајка, а работела како уредник на економски магазин. Таа починала на...
Вести Македонија Слајдер

Пировска: Жртвите немаат доверба во институциите, насилниците ретко ја добиваат санкцијата што ја заслужуваат

Слободен печат
-Ние укажавме дека не треба да се шири тоа видео (тепањето на девојче). Но луѓето во голем дел не знаат што значи двојната виктимизација. Многу...
Вести Македонија Слајдер

Коронавирусот зеде уште една жртва во Македонија

Слободен печат
Коронавирусот зеде уште една жртва во Македонија, дознава Слободен печат. Пациентот бил сместен на Инфективната клиника во Скопје, а бил од Дебар. Ваквата информација ни...