Tag : жртва

Вести Регион Слајдер

Невреме во Грција: Трета жртва на циклонот „Јанос“

Слободен печат
Бројот на загинати во невремето „Јанос” што во четвртокот ја зафати Грција се зголеми на три лица, откако утрово беше пронајден мртов маж кој се...
Вести Македонија

Во Дебар деветта жртва од коронавирус

МИА Агенција
Битката со опасниот коронавирус во последното деноноќие ја загуби уште едно лице од Дебар. Станува збор за 63-годишен пацинет кој болнички се лекувал, со што...
Вести Регион Слајдер

Бебе е третата жртва од поплавите на грчкиот остров Евија

МИА Агенција
Се зголемува бројот на загинати во поплавите што го зафатија грчкиот остров Евија, а осум месечно бебе е третата жртва, додека пак Противпожарната служба на...
Вести Македонија

Нова жртва на коронавирусот во Штип

МИА Агенција
Штипјанец на возраст од околу 55 години е 11 жртва во коронавирусот од тој град. Тој во Градската oпшта болница во „8 Септември” во Скопје...
Вести Економија

Подготвуваат 100 милијарди евра: Макрон го најави новиот план за опоравување

Слободен печат
Францускиот претседател Емануел Макрон најави донесување на национален план за опоравување од корона кризата вреден најмалку 100 милијарди евра. Тој, како што пренесе порталот „Еурактив“,...
Вести Регион

Нова жртва на Ковид-19 во Косово, вкупно 33 починати

МИА Агенција
Жена на 74-годишна возраст од Призрен почина утрово на Инфективната клиника при Клиничкиот и универзитетски центар на Косово (ЌКУК), со што бројката на жртви на...
Вести Свет Слајдер

Прва жртва на протестите во САД поради смртта на Џорџ Флојд

Слободен печат
Eден маж е убиен од огнено оружје за време на синоќешниот протест во Детроит, одржан поради смртта на Џорџ Флојд во Минеаполис, соопшти локалната полиција....
Вести Регион Слајдер

Која е професорката која ја запали својата диплома пред српското Собрание?

Слободен печат
Професорка во знак на револт вчера излезе пред српското Собрание и ја запали својата диплома во знак на протест против, како што рече „квази државата“,...
Жена Магазин Магазин слајдер

Антоновска: Митовите дека некој може да ве направи мизерни или среќни се ирационални

Јасмина Кантарџиева Димков
Жртвите на семејно насилство мора да излезат од сопствениот магичен круг за да се ослободат од таквиот загрозувачки однос, првиот чекор би бил интроспекција, поглед...
Вести Регион

Косово: Уште една жртва со Ковид-19, вкупно 28 мртви

Слободен печат
Клиничкиот и универзитетски центар на Косово соопшти дека на тамошната Инфективна клиника денеска почина еден од пациентите заболени од Ковид-19, со што бројот на жртви...