Ѓоковиќ подобар од Надал, Србија израмни против Шпанија! (ВИДЕО)

По 29. пат во својата кариера Ноле излегува како победник во меѓусебните дуели против Рафа и ги одржа шансите на српската селекција за шампионската титула.

Новак Ѓоковиќ го совлада Рафаел Надал со резултат 6:2, 7:6 (5) во вториот сингл меч во финалето на АТП купот и така донесе израмнување против Шпанија на 1:1.

Претходно во првиот дуел Роберто Баутиста-Агут го донесе првиот поен за Шпанците откако беше подобар од Душан Лајовиќ со 7:5 и 6:1.

Ѓоковиќ беше свесен дека мора да победи против својот голем пријател и ривал Надал и тоа успеа да го направи за скоро два часа игра.

Прочитајте и...  Косовската такса од утре ја заменуваат реципрочни трговски и политички мерки

По 29. пат во својата кариера Ноле излегува како победник во меѓусебните дуели против Рафа и ги одржа шансите на српската репрезентација за титулата.

Решавачката пресметка ќе се игра во двојки, според најавите партнер на Ѓоковиќ се очекува да биде Виктор Троицки, а на спротивната страна за „црвената фурија“ ќе бидат Надал и Пабло Карено-Буста.

Прочитај повеќе

Бартомеу: Барса нема да банкротира во јуни!

Слободен печат

Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Слободен печат

Голем гест: Компани ќе им исплати на соиграчите во Андерлехт!?

Слободен печат

Македонскот шампион немаше среќа на подготовките: Дарио Ивановски од Кенија во изолација

Благоја Георгиевски

„Дрим-тимот“ на Анчелоти, без Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

За време на полициски час, ограбен екс играч на Партизан! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Светска шампионка во пливање нема симптоми, но има позитивен тест на коронавирус!

Слободен печат

Уште еден месец без фудбал во Германија

Слободен печат

Штербик ја заврши кариерата поради коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус со три опции за Кристијано Роналдо

Слободен печат

Кои се највредните фудбалери тинејџери

Слободен печат

Сексапилна кошаркарка му пркоси на коронавирусот: Валентина бара совет за лето (ФОТО)

Слободен печат