Геце во дресот на Милан, но под еден услов!

Овој играч во кариерата ги бранеше и боите на Баерн Минхен, но сега Германецот би можел да го направи и својот прв трансфер во странство.

Откако Борусија Дортмунд официјално објави дека летово ќе се раздели со Марио Геце, веднаш започнаа шпекулациите околу неговата иднина.

Овој играч во кариерата ги бранеше и боите на Баерн Минхен, но сега Германецот би можел да го направи и својот прв трансфер во странство.

Според италијанските медиуми би можел од следната сезона да игра во дресот на Милан, но под еден услов. Во таа можна соработка со калчолигашот Геце мора да прифати помала плата, тој моментно заработува осум милиони евра годишно што за Милан е премногу.

Според најавите Ралф Рангник треба да седне на клупата на „росонерите“, што би било мотив повеќе за овој поранешен светски шампион да соработува со сонародникот.

Прочитајте и...  Испаѓаат од лигата, а продаваат играч за 55 милиони евра!

Во трката за потписот на 27-годишниот фудбалер за врска се и римските ривали, Лацио и Рома.

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат