• ралф рангник

ВИДЕО: Дебакл во Брајтон, ова е најлош Јунајтед во историјата на Премиер лигата

Гигантот од „Олд Трафорд“ загуби дури со 4:0 денеска на гостувањето кај Брајтон во својот претпоследен натпревар оваа сезона во Премиер лигата. Манчестер јунајтед уште еднаш ги разочара навивачите на клубот, дебакл е можеби благ збор за она што играчите на Ралф Рангник го доживеаја во Брајтон. Стрелци на головите за домашната екипа беа Каиседо, …

ВИДЕО: Дебакл во Брајтон, ова е најлош Јунајтед во историјата на Премиер лигата Read More »