Гатузо и официјално нов тренер на Елмас

Само неколку часови по отказот на Карло Анчелоти, Наполи веќе и официјално го претстави неговиот наследник, тоа е Џенаро Гатузо.

Според италијанските медиуми, Тој ќе потпише шестмесечен договор со Неаполитанците со опција да се обнови за една сезона – во случај на влез во Лигата на шампионите, пренесува „Скај спорт Италија“.

Гатузо за шестмесечниот престој во Неапол ќе заработи 1.5 милиони евра,а доколку го продолжи договор за дополнителни 12 месеци ќе заработи три милиони евра.

Чекајќи ја понудара на Наполи, Гатузо ги одби понудите на дури три италијански екипи Фиорентина, Џенова и Сампдорија.

Прочитајте и...  Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Прочитај повеќе

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат

Филмска приказна за ММА шампионот: Го малтретираа на училиште, а сега тој им се смее на Фејсбук

Слободен печат

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат