21.8 C
Скопје

Tag : карло анчелоти

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Ги нема Роналдо и Рамос, со кои играчи Реал ќе ја освојува Европа?

Слободен печат
Карло Анчелоти по вторпат во својата тренерска кариера седна на клупата на Реал Мадрид. После одличната сезона во Евертон, италијанскиот стратет не можеше да му...
Спорт Фудбал

Анчелоти се врати во Реал: Со атрактивен фудбал во напад на сите трофеи

Слободен печат
Карло Анчелоти вечерва и официјално беше претставен како нов тренер на Реал Мадрид. Италијанецот на промоцијата пред новинарите истакна дека му претставува големо задоволство што...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Реакцијата на Лапорта кога дозна дека Анчелоти е нов тренер на Реал!

Слободен печат
Како што е веќе познато, Карло Анчелоти го наследи Зинедин Зидан на клупата на Реал Мадрид… Славниот италијански тренер повторно ќе го води „кралскиот“ клуб...
Спорт Фудбал

Официјално: Анчелоти се врати во Реал Мадрид

Слободен печат
Италијанецот денеска се договори за спогодбен раскин на договорот со Евертон на чија клупа седеше од 2019 година и веднаш потпиша за Реал Мадрид. Според...
Спорт Фудбал

„Кралевите“ имаат план: Анчелоти пред сензационално враќање во Реал Мадрид?!

Слободен печат
Станува интересна трката за тренерската клупа на Реал Мадрид, според шпанската „Марка“ нов кандидат да го наследи Зинедин Зидан е Карло Анчелоти. Моментно е менаџер...
Спорт Фудбал

Пеп искрено: Клоп и Анчелоти меѓу првите ми честитаа

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола на медиумите во Англија им откри дека меѓу првите пораки кои ги доби по освојувањето на титулата во Премиер...
Спорт Фудбал

Зошто не успеа Суперлигата: Ние во Европа израснавме поинаку од Американците

Слободен печат
Менаџерот на Евертон, Карло Анчелоти, смета дека големите културолошки разлики се една од главните причини зошто европската Суперлига по само 48 часа од нејзиното формирање...
Спорт Фудбал

Драма во домот на Анчелоти: Ќерката избркала разбојници од домот, но сепак останаа без сеф

Слободен печат
Италијанските и англиските медиуми пренесуваат дека куќата на менаџерот на Евертон, Карло Анчелоти била мета на крадци, но и дека за време на кражбата неговата...
Спорт Фудбал

Анчелоти откри зошто не седна на клупата на Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Малку е познато дека во летото 2013 година, менаџерот во заминување на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон сакаше да биде наследен од тогашниот тренер на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Анчелоти знае како со великаните, горчливи „карамели“ за Арсенал!

Слободен печат
Нов пораз на Арсенал сезонава во Премиер лигата, вечерва на стадионот „Гудисон парк“ загуби од Евертон со резултат 2:1. Сите голови беа реализирани во првото...