ФОТО+ВИДЕО | Ретка глетка: Принцот Вилијам и Кејт танцуваат со локалците во Белизе

кејт и принц вилијам
Вилијам и Кејт, Фото: Јутјуб-принтскрин

Обожавателите на кралското семејство беа пријатно изненадена кога ги видоја Кејт и принцот Вилијам како танцуваат на вториот ден од нивната турнеја на Карибите, пишува „DailyMail“.

Војводата и војвотката од Кембриџ ја започнаа втората посета од нивната турнеја со препуштање на љубовта кон музиката и чоколадото додека беа угостени на фарма за какао во крајбрежниот град Хопкинс.

Кралското семејство било почестено со танц за добредојде. А по танцот, следувала прошетка низ селото, а Кејт и Вилијам излегоа на подиумот во културниот центар „Гарифуна“.

Патувањето во Белизе е по налог на кралицата Елизабета Втора, која има за цел да ги зајакне врските на Обединетото Кралство со земјите од Комонвелтот.

ВИДЕО | Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон пречекани со протести во Белизе: Напуштете ги нашите имоти

Видео на денот