4 C
Скопје

ФОТО+ВИДЕО: Се породи девојката на 53-годишниот милионер Џанлука Ваки – Дури и пред породувањето тие танцуваа!

Познатиот милионер и човекот кој едноставно обожава да танцува и својот гламурозен живот да го споделува на социјалните мрежи, Џанлука Ваки со својата девојка, 25 годишната Шенон Фонсека, го добија првото дете…

Шенон речиси цела бременост ја помина танцувајки покрај своето момче кое е вистински „зависник“ од танцување. А танцувањето не го заборавија ниту во болница, пред самите подготовки за породувањето на Шенон и сето тоа го објавија на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

In The delivery room trying to help her to come out …but i start thinking she doesn’t want to see me😂 @sharfonseca ❤️

A post shared by Gianluca Vacchi (@gianlucavacchi) on

Утрово Шенон се породи, а во таа чест Џанлука на својот Инстаграм профил објави емотивна фотографија, а во описот откри дека нивната штотуку родена ќерка ќе го носи името Блу Ерусалема Ваки.

Прочитајте и...  Романтичен гест на најстариот син на Бекамови од кој полудеа обожавателките
Фото: Инстаграм

Тој во описот напиша: Таа е со нас … Јас и Шарон сме среќни да објавиме дека утрово се роди нашата ќерка Блу Ерусалема Ваки. Фала му на Бога, таа е здрава и ние едноставно веќе ја сакаме повеќе од нашите животи.

Големиот шармер сподели и неколку видеа во кои тој го држи во раце своето прво дете….

Честитки!!!

 

 

Поврзани вести

„Коронавирус“ стана службен збор во клингонскиот јазик

Слободен печат

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

Слободен печат

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат

Како правилно да шпикувате месо

Слободен печат

Николина Пишек ги заинтригира следбениците на Инстаграм: пакување за Шведска и продажба на пиштолот

Слободен печат

Остави Коментар