1 C
Скопје

ФОТО+ВИДЕО: Мала модерна куќичка каква што не сте виделе досега – Сите работи се сместени во неколку квадрати, а еден детаљ посебно ќе ве воодушеви!

Мал дом во кој со задоволство веднаш би се преселиле – погледнете како изгледа оваа уникатна модерна куќа!

Кога градите или уредувате мала куќа или стан, важно е да мислите на сите детали, односно дали овој простор ќе биде функционален за живот каков што сакате, а истовремено да го задоволи и вашиот естетски вкус за совршен дом.

Лили и Оли го претставија својот дом во емисијата „Living Big In a Tiny House“. Пред да ја направат оваа магична куќичка тие патувале често и престојувале во мали куќички со цел да стекнат чувство за различните простори, ги искристализирале своите желби и започнале со дизајн на уникатната мини куќичка на тркала.

Тие со месеци го цртале дизајнот на својот дом на хартија, подоцна го претвориле во 3D приказ и идејата полека станала дел од реалноста, а сонот на овој млад пар бил блиску до остварувањето.

Прочитајте и...  Ново истражување: Многу луѓе веќе имаат одреден степен на имунитет на ковид-19, еве зошто

Резултатот е фантастичен! Ја измислиле и изградиле својата мала и модерна куќа во која има простор апсолутно за се што е потребно. Ентериетот го исполнуваат уникатни дизајнерски елементи, во поткровјето се наоѓа просторот за спиење, направиле и повеќе паметни трикови за сместување на работите, пространа кујна и остава.

Она што посебно воодушевува е кадата која е вградена во тремот на куќата – идеално нешто за опуштање во топла купка, чаша вино и поглед во ѕвездите.

Оваа мала и едноставна куќа има се што е потребно за удобен живот!

Погледнете ги деталите во видеото…

Поврзани вести

Го анализирате секој детал? Избалансирајте ги вашите мисли

Слободен Печат

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис

Слободен печат

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

Остави Коментар