5 C
Скопје

ФОТО | Трендот продолжува: Во бикини на снег, Јелена Карлеуша, Теа, Сандра Африка, Кристина и Аделина!

Во бикини на снег, сигурно е многу студено, но и многу модерно. Овој тренд на фотографирање се прошири и на Балканот. Дамите од естрадата и модниот свет го прифатија предизвикот.

Instagram
Instagram

На својот инстаграм – профил, младата пејачка Теа Трајковска се фотографираше во бикини, додека во својата рака држеше шолја со кафе посакувајќи им убав ден на своите фанови.

Вчера на својот инстаграм-профил и манекенката Кристина Димитриевска, која јавноста ја познава и по бракот со Даниел Кајмаковски, се придружи на предизвикот. Кристина позираше во долен дел бели бикини, блуза и зимски чизми покрај борд – даска.

Instagram
Instagram

Ниту Сандра Африка не остана рамнодушна и ја искористи и оваа прилика за да направи посебна фотосесија инспирирана од овој тренд, па во виолетови бикини позираше на моторни санки.

Прочитајте и...  Колумна на Виолета Михајловска: Правата на жената низ историјата и денес
Instagram
Instagram
Instagram

Меѓу првите дами кои го започнаа овој тренд е македонската пејачка, Аделина Тахири Марков.

Instagram
Instagram

Трендот не ја одмина ниту Јелена Карлеуша која беше меѓу првите од српската естрада кои го прифатија предизвикот.

Instagram
Instagram


Фотографиите Јелена ги направи додека уживаше со пријателите и нејзините две ќерни Атина и Ника на Копаоник.

ФОТО+ВИДЕО | Јелена Карлеуша уживаше со ќерките на Копаоник

 

 

Поврзани вести

Д-р Рајчиќ: Сè додека нема вакцини за да стекнеме колективен имунитет, ќе мора да го зајакнуваме личниот  

Ј.К.Д

Поранешната сопруга на Безос се омажи за учител од Сиетл

Слободен Печат

Разликата помеѓу ковид-19 и сезонските алергии е во температурата

Слободен печат

Опра Винфри ја даде својата прва изјава по интервјуто: И зад камера извлекла важни информации од принцот Хари

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 9 март: Пред вас се многу поволни околности

Слободен Печат

Виц на денот: Месеци

Слободен печат

Остави Коментар