22 C
Скопје

Tag : јелена карлеуша

Магазин Магазин слајдер Сцена

Јелена Карлеуша по вакцината доби ваучер за шопинг: Со што ќе се поднови пејачката?

Слободен печат
Како една од првите 100 вакцинирани во ТЦ Ушќе, Јелена Карлеуша доби ваучер за шопинг во вредност од 3.000 динари за шопинг во споменатиот трговски...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Се вакцинираше Јелена Карлеуша: За која вакцина се одлучи пејачката?

Слободен печат
Пејачката Јелена Карлеуша се вакцинираше, денес, околу 9 часот во белградскиот трговски центар „Ушќе“. Таа пристигна на местото за вакцинација непосредно пред закажаниот термин и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Јелена Карлеуша: Утре ќе се вакцинирам против коронавирусот

Слободен печат
Поп – ѕвездата Јелена Карлеуша на социјалните мрежи објави дека утре ќе се вакцинирана против коронавирус. „Почитувани, ве поканувам сите заедно да покажете општествена одговорност...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Јелена Карлеуша: Јас сум далеку подобра „риба“ од Џенифер Лопез… Сè што е странско ни е врвно, а нашето го плукаме

Слободен Печат
Српската пејачка Јелена Карлеуша е позната по тоа што нема проблем да си го каже своето мислење на која било тема… Имено, 42-годишната Карлеуша вели...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Марија Шерифовиќ паднала на глава за време на снимањето на „Sвездите на Гранд“: Пејачката ја покажа модринката на лицето

Слободен печат
Пејачката Марија Шерифовиќ им покажа на своите обожаватели како се снима музичкиот натпревар „Sвездите на Гранд, комплетните подготовките зад камерите во кое таа е еден...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Карлеуша како каубојка во бикини го „запали“ Дубаи

Слободен печат
Српската пејачка Јелена Карлеуша во моментот е на одмор во Дубаи со своите ќерки Атина и Ника. Како и обично, Карлеуша секојдневно го документира својот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерките на Карлеуша мета на закани на социјалните мрежи поради „Ѕвездите на Гранд“

Слободен Печат
По дисквалификацијата на натпреварувачката Вања Кнежевиќ од српскиот музички натпревар „Ѕвездите на Гранд“, малолетните ќерки на Јелена Карлеуша почнале да добиваат бројни закани и навреди...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО+ВИДЕО: Јелена Карлеуша во „смртоносна“ змиска комбинација

Слободен печат
Јелена Карлеуша ги маѓепса своите следбеници на својот инстаграм – профил со нова фотографија на која е облечена во тесен фустан со змиски дезен.  ...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Јелена Карлеуша гневна на јавноста, медиумите и истражните органи по реакциите за „Телеграм“: Поддршка доби и од Тамара Тодевска

М.Р
На својот инстаграм – профил, поп – ѕвездата Јелена Карлеуша, напиша статус посветен на новата социјалната група на „Телеграм“ наречена „балканска соба“. По објавувањето на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ воодушевени од нејзиниот танц: Водителката на „Sвездите на Гранд“ ја освои публиката

Слободен печат
Сања Кужет, водителката на шоуто „Sвездите на Гранд“, воодушеви со својот изглед во синоќешното шоу. Имено, Сања носеше минијатурен фустан на прерамки, во нежно розова...