Tag : снег

Вести Свет

ВИДЕО: Девојче падна од третиот кат од станбена зграда, сите останаа вчудовидени како се спаси

Илинка Иљоска
Неверојатната сцена се случи во саботата вечерта во рускиот град Томск  откако шестгодишно девојче падна од третиот кат во станбена зграда, но благодарение на снегот на...
Вести Скопје Слајдер

Снегот нема да ги изненади, Град Скопје располага со 4.000 тони сол

Слободен печат
Градот Скопје и јавните градски претпријатија за претстојната зимска сезона обезбедија околу 4.000 тони индустриска сол, од кои околу 1.000 тони се залиха од зимската...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО: Денеска падна првиот снег во Македонија

СП.
Откако хидрометерелошкиот завод на Македонија го најави денешното студено време, низ високите предели на макдонските планини провеа и првиот снег. Снег попладнево и вечерва засега...
Вести Македонија Слајдер

Денеска студено и ветровитo време, снег на планините

Слободен печат
Времето денеска ќе биде студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини....
Вести Македонија Слајдер

Бела покривка на Шар Планина: Првиот снег падна на северната страна на Титов Врв

Слободен печат
Прв снег веќе има на високите предели и врвови на Шар Планина, информираат планинарите кои викендов го посетија овој масив. Зија Јонузовски од планинарскиот клуб...
Вести Македонија Слајдер

Снежна покривка на Кораб (ФОТО)

Слободен печат
 Планината Кораб, со највисокиот врв во нашата држава, Голем Кораб, со висина од 2764 метри надморска височина, утрово ја обеле првиот снег. Снегот пристигна по...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Се забели регионот, во БиХ вистинска снежна идила (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Во Австрија и Италија од вчера паѓа снег, а на социјалните мрежи се објавени фотографии и видео записи од автопати на кои се гледа како...
Вести Регион Слајдер

Сосема неочекувано, падна снег во Словенија

Слободен печат
Снег денеска беше забележан на Кредарица, планински врв на Јулиските Алпи во Словенија. Во близина на Кредарица (2.514 метри надморска височина), е тамошната највисоко позиционирана...
Вести Свет

Изненадување во Италија: Падна снег во август (ВИДЕО)

Слободен печат
На планинскиот превој Стелвио во Италија, вчера вечер паднал снег. Стелвио се наоѓа во северна Италија, на граница со Швајцарија на висина на околу 2.757...
Вести Свет

Зима на крајот на јуни: Снег ги изненади жителите на мало гратче во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рускиот град Анадир, во Чутотка, локалното население го изненади снег. Многумина на социјалните мрежи покажаа дека зимата се вратила во овие краишта. View this...
MacedonianAlbanianBulgarian