Tag : Кристина Димитриевска

Еспресо Шоу биз

И двајцата прозбореа за разводот! Кристина: „Бев во депресија“! Даниел: „Овој период не е лесен“!

Слободен печат
Српските медиуми дури денеска разбраа дека познатиот пејач Даниел Кајмакоски се разведе од манекенката Кристина Димитревска. Како што повеќето од вас знаат, Даниел и Кристина...
Еспресо Шоу биз

Задник за медал! Поранешната сопруга на Кајмакоски ја објави најпровокативната фотографија до сега!

Слободен печат
Додека Даниел Кајмакоски се објаснува во соседна Србија за двоглавиот орел, неговата поранешна сопруга – манекенката Кристина Димитриевска се слика покрај базен и тоа во...
Еспресо Шоу биз

Поранешната на Кајмакоски секој ден во долна облека на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски, Кристина Димитриевска очигледно има намера да го „бутне“ Инстаграмот во Македонија. Таа скоро секој ден објавува фотографии на кои позира...
Еспресо Шоу биз

Кајмакоски доби сериозна конкуренција: Неговата поранешна сопруга сними песна и провокативен спот (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешната сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски заплива во естрадните води. Кристина Димитревска во соработка со раперот Андреј Миске ја објави нивната заедничка песна. Песната носи...