7.9 C
Скопје

ФОТО: Манекенката Кристина Димитриевска се пофали со својот нов изглед

Манекенката Кристина Димитриевска, поранешната сопруга на поп-пејачот Даниел Кајмакоски повторно ги воодушеви своите обожаватели со нова фотографија на својот инстаграм – профил.

Македонската мисица го привлекува вниманието на јавноста каде и да се појави, па дури и со секоја нејзина објава на социјалните мрежи.

За својата активност и посветеност на кариерата зборат сите нејзини извстувања, делењето совети за убавина, постојаната комуникацијата со своите следбеници, знае да одвои време и да одговори на сите нивни прашања, следејќи го трендот на светските инфлуенсери.

Instagram
Instagram

Димитриевска овојпат се пофали со својот нов изглед и новиот избор на боја на коса, охрабрувајќи ги своите обожаватели да прават промени во својот живот.

Доколку правите промена… Тогаш промената нека биде на подобро!!!  Мојата коса ја доверувам на кралот во нашата земја, а и пошироко – Марјан Петров“, напиша Кристина во описот на фотографиите.

Прочитајте и...  Кортни Кардашијан e во врска со тапанарот на „Blink-182“?
Instagram
Instagram

Поврзани вести

Како да препознаете дека некој ве лаже? Внимавајте на говорот на телото

Слободен Печат

ФОТО: Северина и пркоси на зимата во костим за капење

Слободен печат

Пријанка Чопра прозборе за првата средба со нејзиниот сопруг: Искрено, ме шокираше со својата дрскост

Слободен Печат

Александра Радуловиќ, мајката на Милена: „До пред една недела очекувавме сè, освен ваква поддршка“

Слободен печат

Кортни Кардашијан e во врска со тапанарот на „Blink-182“?

Слободен Печат

Моника Белучи и нејзините 4 правила за убавина и здравје во шестата деценија

Слободен печат

Остави Коментар