И двајцата прозбореа за разводот! Кристина: „Бев во депресија“! Даниел: „Овој период не е лесен“!

Српските медиуми дури денеска разбраа дека познатиот пејач Даниел Кајмакоски се разведе од манекенката Кристина Димитревска.

Како што повеќето од вас знаат, Даниел и Кристина веќе поливина година не се заедно, а ниту едниот ниту другиот во тој период не ги открија причините за нивниот развод.

 

View this post on Instagram

 

See you @splavplaybelgrade #blackberriesband 😉

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

Но, двајцата сепак решија да прозборат и да ја откријат причината зошто нивниот брак пропаднал.

– Кристина и јас не сме заедно веќе подолго време. Бракоразводната парница е во тек. Донесовме одлука да се разведеме бидејќи сфативме дека тоа е најдобрата опција за нас. Останавме добри пријатели и ќе настојуваме да бидеме што е можно подобри родители за нашето дете. Поради него сме постојано во контакт. Нашите семејства и пријатели веќе одамна знаат за разводот и сме благодарни за поддршката која ни ја пружаат. Овој период не е лесен за никој од нас – рекол Даниел.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои се експерти за флертување! Дали сте меѓу нив?

Кристина беше поконкретна во својата изјава и искрено призна дека по разводот била во депресија.

 

View this post on Instagram

 

#sunsetlover 😎

A post shared by Kristina💧 (@kristina.dimitry) on

– Кога сакаш, тешко го прифаќаш фактот дека не ви оди, дека не сте еден за друг. Во тој период не сакав да комуницирам со никој, се затворив сама во себе. Ми изгледаше како цел свет да ми се срушил на глава. По подолг таков период се изборив со болката која ми го уништи срцето – рекла манекенката и додала дека во борбата со депресијата и помогнало вежбањето.

– Поради професијата со која се занимавам, морав да продолжам со вежбање. Секој ден сум во теретана – изјавила таа.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои се експерти за флертување! Дали сте меѓу нив?

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат