Tag : изјава

Спорт Фудбал

НЕВЕРОЈАТНО: Португалецот кој се излечи од коронавирус им порача на новинарите: Ви посакувам да се заразите и вие (ВИДЕО)

Слободен печат
Португалскиот тренер Жорге Жесус минатата година со бразилскиот Фламенго триумфира во Копа Либертадорес со што стана вистински херој во Бразил. Тој по пауза од 38...
Вести Македонија

Новоизбраните судии на Врховниот Суд дадоа свечена изјава

Слободен печат
Во просториите на Судскиот совет на Република Северна Македонија денеска свечена изјава дадоа ново избраните судии на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Марјана Лазарова...
Вести Регион

Фајон: Изјавата на Мартиновиќ е говор на омраза

Слободен печат
Европратеничката Тања Фајон денеска ја оценила изјавата на шефот на пратеничката група на СНС Александар Мартиновиќ како говор на омраза. На прашањето за реакција за...
Вести Македонија Утрински Брифинг

Рамчиловиќ: Да продолжиме кон она што се гледа – интеграција, стабилна и просперитетна држава

Слободен печат
Потпретседателот на Собранието на Македонија, Зекир Рамчиловиќ во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“ рече треба да продолжиме кон она што се гледа – интеграција, стабилна...
Вести Свет Слајдер

Шокантна снимка од Трамп: Ослободете се од Јовановиќ, исфрлете ја утре, не ме интересира (ВИДЕО)

Слободен печат
Во аудио клипот објавен денеска со американскиот претседател Доналд Трамп од донаторска вечера во 2018 година, се слуша како тој енергично зборува за разрешувањето на...
Вести Македонија

Дескоска: Отвореноста и транспарентноста на судството се основни претпоставки за зголемување на довербата на јавноста

Слободен печат
Стратешката и правната поставеност на транспарентноста и јавноста во работата на правосудните органи, особено кај судовите е на задоволително ниво, покажува анализата на Центарот за...
Вести Свет Слајдер

Трамп за убиството на Сулејмани: Го „зграпчивме“ чудовиштето што сакаше да ја нападне амбасадата на САД во Багдад

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека САД го уби иранскиот генерал Касем Сулејмани затоа што сакал да ја разнесе Амбасадата на САД во Багдад и...
Вести Регион

Пленковиќ: Новите членки на ЕУ мораат да користат европската помош за да го спречат одливот на луѓе

Слободен печат
Масовниот одлив ма луѓе од источните кон западните земји членки на Европската Унија е егзистенцијално прашање, изјави хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ во интервју за француски...
Вести Регион

Рама ги смирува граѓаните: Изјавата на Хамнеи не треба да ве вознемири

Слободен печат
Албанскиот премиер Еди Рама вели дека не е изненаден од изјавата на иранскиот врховен лидер, Али Хаменеи, кој Албанија ја прогласи за непријател и ја...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Максим Димитриевски за „Утрински брифинг“: Кумановци се задоволни од нашата работа, но секогаш може подобро

Слободен печат
500 години од постоење на градот, 100 години од формирање на Комунистичка Партија, 90 години формирање на ракометен клуб, се само дел од настаните кои...