• изјава

Изјавата на Ламбрехт за војната во Украина ги разлути германските медиуми

Германската министерка за одбрана се соочи со критики по новогодишното видео обраќање во кое рече дека имала „многу посебни искуства“ поради конфликтот во Украина. По тој повод Кристин Ламбрехт изјави дека војната и дала можност за „многу средби со големи и интересни луѓе“, пишува „Гардијан“. Германскиот дневен весник „Тагесшпигел“ напиша жесток коментар со наслов „Ламбрехт …

Изјавата на Ламбрехт за војната во Украина ги разлути германските медиуми Read More »