Tag : даниел кајмакоски

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ни глас од Кајмакоски, а се гушкаше со Новак Ѓоковиќ и Григор Димитров во Белград! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пред неколку дена беше прекинат турнирот во тенис „Адриа тур“, кој се одржуваше во Белград и Задар, а кој го организираше најдобриот тенисер во светот,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Забавата за која зборува светот: Кајмакоски пееше за Новак Ѓоковиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски
Да се пее за и пред најдобриот тенисер во светот е чест и привилегија, а токму таа можност пред неколку дена во Белград ја имаше...
Еспресо

Бившата на Кајмакоски сними дует со синот на Ибуш Ибраимовски (ВИДЕО)

Слободен печат
Манекенката Кристина Димитријевска или на јавноста повеќе позната како поранешна сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски пред неколку дена ја промовираше својата втора песна. Новата песна...
Еспресо Шоу биз

Даниел Кајмакоски и Ивана Петерс победници во „Твоето лице звучи познато“ (ФОТО)

Слободен печат
Даниел Кајмакоски повторно ги освои симпатиите на публиката и заедно со Ивана Петерс се победници во специјалната сезона на „Твоето лице звучи познато“. Чекот од...
Еспресо Шоу биз

Сем Смит од Македонија: Кајмакоски покажа како се пее и победи во ТЛЗП (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот преставник Даниел Кајмакоски победи во полуфиналето на ТЛЗП . Тој имаше одличен настап откако ја изведе баладата “Lay me down” на Сем Смит. Членовите...
Еспресо Шоу биз

Се разведува Ненад Пагонис од „Твоето лице звучи познато“ (ФОТО)

Слободен печат
Повеќекратниот шампион на Европа во кик бокс, Ненад Пагонис (32) и неговата сопруга Маја Брукнер (37) се разведуваат по 9 години заеднички живот. Ненад и...
Еспресо Шоу биз

Даниел Кајмакоски како Шон Мендес ја испеа „Сињорита“ и победи во „Твоето лице звучи познато“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Поп-пејачот Даниел Кајмакоски победи во „Твоето лице звучи познато“. Тој е победник во деветтата епизода во петтата сезона на регионалното музичко шоу. Македонскиот пејач влезе...
Еспресо Шоу биз

Нема да ги препознаете: Кајмакоски без коса, а Северина… (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот пејач Даниел Кајмакоски на својот профил на Инстаграм објави селфи-фотографија на која позира со хрватската ѕвезда Северина. Очигледно е дека фотката е направена за...
Еспресо Шоу биз

И двајцата прозбореа за разводот! Кристина: „Бев во депресија“! Даниел: „Овој период не е лесен“!

Слободен печат
Српските медиуми дури денеска разбраа дека познатиот пејач Даниел Кајмакоски се разведе од манекенката Кристина Димитревска. Како што повеќето од вас знаат, Даниел и Кристина...
Еспресо Шоу биз

За симболот „Голема Албанија“, Кајмакоски напиша: „Ова е вистината, ве молам објавете ја“

Васко Спасоски
Огромна прашина се крена откако во српските медиуми се појави фотографија на која наводно нашиот Даниел Кајмакоски со раце го покажал симболот на Голема Албанија....