17.8 C
Скопје

ФОТО: Сукњи кои ќе ја обележат оваа зима – Совршен спој на елеганција и лежерност, од вас зависи како ќе ги комбинирате!

Плисираните сукњи се вратија на модната сцена уште пред неколку години, на голема врата – и оттогаш не не напуштаат.

На радост на повеќето жени, плисираните сукњи и оваа година се ултимативен тренд и речиси единствен модел на сукња кој се носи. Во тренд се и макси и миди должината, а дијапазонот на материјали е доста широк – од кожа, преку сатен и волна, до лесни свиленкасти материјали.

Ист е случајот и со боите – сите се актуелни, но сепак, како што доаѓаат студените денови, така попопуларни се земјените нијанси, како сивата, маслинестата, кафената и црната боја.

Сето тоа веќе го претставија и модните блогерки и инфлуенсерки на своите Инстаграм профили каде споделија неколку одлични идеи како да ги комбинирате плисираните сукњи за совршен стајлинг оваа зима, погледнете!

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Поврзани вести

Организирајте го домот: Задоложително ослободете се од нештата кои не ги користите

Слободен печат

Поради една причина Опра Винфри ја отфрли можноста да ѝ биде кума на Лилибет Дијана

Слободен печат

Конечно заедно: Тања Савиќ во прегратка со синовите

Слободен печат

Филмот „Супернова“ – Гаснењето на еден човечки живот како и гаснењето на ѕвездата, има еднакво вселенска димензија

Влатко Галевски

ФОТО | Болеста на Искра Донева не ѝ е пречка за нормален живот: Можат сè да ми одземат, но самодовербата е таа со која што можам одново сè да изградам

Мими Стојановска

Слатко од малинки: Подеднакво е корисно како свежите плодови

Слободен печат

Остави Коментар