18 C
Скопје

Tag : зависи

Вести Регион Слајдер

Влезот во Словенија зависи од тоа која вакцина сте ја примиле

Горан Наумовски
Словенија објави детални правила за влез во земјата за оние кои сакаат да ја преминат границата врз основа на примената вакцина. Во оваа земја може...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Сукњи кои ќе ја обележат оваа зима – Совршен спој на елеганција и лежерност, од вас зависи како ќе ги комбинирате!

Слободен Печат
Плисираните сукњи се вратија на модната сцена уште пред неколку години, на голема врата – и оттогаш не не напуштаат. На радост на повеќето жени,...
Магазин Семејство

Новите истражувања покажаа: Развојот на интелигенцијата кај децата зависи и од оваа важна работа!

Слободен печат
Новото истражување на универзитет во Финска покажало дека здравата исхрана влијае на нивото на интелигенција кај децата. Истражувањето покажа дека детската диета влијае за подобро...