ФОТО | Сите очи вперени во Лејди Гага: Што се случува со нејзиното лице?

лејди гага
Лејди Гага на премиерата на „House of Gucci“ во Лос Анџелес / Фото: Принтскрин/Instagram/ladygaga

Сите очи се вперени во Лејди Гага која периодов го промовира нејзиното најново филмско остварување „House of Gucci“. Имено, неодамна се појави во Лос Анџелес на премиерата на филмот и за таа свечена пригода носеше гламурозен сребрен фустан истакнувајќи го нејзиното деколте.

Навреда, ривалски потег или само инает: Лејди Гага носеше „Haus of Versace“ фустан на премиерата на „House of Gucci“ во Милано

35-годишната пејачка и актерка носеше блескав фустан без прерамки, дијамантски обетки кои совршено ѝ одговараа со кратката плава коса и многу впечатлива шминка на лицето.

На премиерата во Лос Анџелес присуствуваа и Адам Драјвер, Ал Пачино, Џаред Лето и легендарниот режисер на филмот Ридли Скот, а Гага доби огромни пофалби за нејзината улога во филмот.

Ѕвездата несомнено ја воодушевува публиката со своите тоалети на црвениот тепих, но, сега отвори и прашања за нејзиниот изглед, особено нејзиното лице.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Екстремно нагласени јаболчици и пополната уста. Па оттука многумина се прашуваат, дали е можно и Гага да посегнала по ботокс и филери?

Видео на денот