• house of gucci

ВИДЕО | Излезе трејлерот за филмот „House of Gucci“: Лејди Гага и Адам Драјвер во главни улоги

Долгоочекуваниот филм „House of Gucci“ на режисерот Ридли Скот ќе започне да се прикажува во ноември оваа година, кога се одбележуваат 100 години од основањето на истоимената италијанска модна куќа. Филмот е след на животот на Гучи и љубовната приказна на Маурицио и неговата сопруга Патриција Реџани. Сега на големо воодушевување на светската јавност е …

ВИДЕО | Излезе трејлерот за филмот „House of Gucci“: Лејди Гага и Адам Драјвер во главни улоги Read More »