Tag : лејди гага

Магазин Магазин слајдер Сцена

На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската пејачка и текстописец Лејди Гага (34) беше фотографирана со своето ново момче, дипломираниот математичар и инжејнер Мајкл Полански додека шетаа на улиците во Лос...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Леjди Гага со камион го дистрибуираше новиот албум „Хроматика“ (ФОТО)

Слободен печат
Американската пејачка и актерка Леjди Гага (34) не престанува да ги изненадува своите обожаватели. Таа наместо да чека некој друг да ѝ го дистрибуира новиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Два милиони лајкови на една фотографија: Леди Гага само малку ги покажа градите (ФОТО)

Васко Спасоски
Светски познатата пејачка Леди Гага на својот инстаграм-профил го најави објавувањето на новиот албум „Хроматика“ со фотографија која во рекорден рок заработи 2 милиони лајкови....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лејди Гага и Аријана Гранде објавија нов хит со футуристички спот! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Поп ѕвездите Аријана Гранде и Лејди Гага ја објавија нивната прва заедничка песна „Rain on me“, а втора на претстоечкиот албум на Гага „Chromatica“. На...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лејди Гага бесна на Дуа Липа: Тврди дека младата колешка ја копира

Слободен печат
Актерки на новиот судир на светската сцена се пејачките Лејди Гага и Дуа Липа, а сето тоа поради нивната музика. Дуа Липа неодамна го објави...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Лејди Гага е марионета на ѓаволот на која ЦИА и го испрала мозокот“: Томи Џи ја обвини пејачката дека е сатанист, Сатанистичката црква му одговори

Слободен печат
Иако 34-годишната пејачка Лејди Гага ја поврзуваа со масони, илуминати и разни други организации и секти, сега се појави нова теорија дека Гага е поврзана...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мисијата на Лејди Гага вроди со плод: Собрани 127 милиони долари преку концертот „Еден свет: Заедно дома“!

Слободен печат
Глобалниот виртуелен концерт од дома под назив „Еден свет: Заедно дома“, кој го организираше популарната американска ѕвезда Лејди Гага собра 127 милиони долари, сума која...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Лејди Гага го обединува светот: Вечерва во 20 часот гледајте го виртуелниот концерт со повеќе од 100 светски изведувачи

Слободен печат
Пејачката Лејди Гага е дел од организацијата на проектот „Еден свет: Заедно дома“, кој ќе се одржи вечерва и ќе биде виртуелна телевизиска манифестација, со...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Лејди Гага, Пол Макартни и Били Ајлиш подготвуваат голем концерт од своите домови: „Еден свет: Заедно дома“

Слободен печат
Пејачката Лејди Гага со организацијата „Глобал ситизен“ досега собра 35 милиони долари за борба против коронавирусот, а ќе организира и специјално ТВ-шоу, во кое, меѓу...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Славни личности против коронавирусот: Лејди Гага, Пол Макартни и Били Ајлиш го подготвуваат најголемиот концерт „од дома“

Слободен печат
Славната пејачка Лејди Гага и организацијата „Глобал ситизен” собраа 35 милиони долари за борбата против коронавирусот. Во рамките на ова, ќе се организира и специјална...