2 C
Скопје

Tag : лејди гага

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Лејди Гага „полета“ накај дома со својот црвен фустан

Слободен печат
Поп – ѕвездата Лејди Гага, која вчера ја отпеа американската химна на претседателската инаугурација, го напушти Вашингтон заедно со својот прекрасен црвен фустан. Папараците успеаја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Модните комбинации на инаугурацијата: Џил Бајден во симболична боја, а Лејди Гага и Џеј Ло повторно во изданија што ќе се памтат

Слободен печат
На свечената инаугурација на 46. американски претседател Џо Бајден во Вашингтон, иако не онака како што би било во нормални услови без пандемија, сепак беше...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Криси Тајген и Џон Леџенд танцуваат на улица: Ѕвездите ја слават инаугурацијата на Џо Бајден

Слободен Печат
Криси Тајген и Џон Леџенд танцуваа на улица а други ѕвезди кои ја славеа инаугурацијата на Џо Бајден се и Лејди Гага, Џенифер Лопез и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лејди Гага ќе ја пее химната на инаугурацијата на Џо Бајден

Слободен печат
Американската пејачка Лејди Гага (34), ќе ја пее химната на инаугурацијата на Џо Бајден (78) на 20 јануари, потврдија за странските медиуми членовите на инаугуративниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лејди Гага го обележа Трамп и неговите приврзаници: „Ова е тероризам“

Слободен печат
Поп – ѕвездата Лејди Гага го прекина молкот на социјалните мрежи, а се огласи доцна синоќа по повод упадот на приврзаниците на Трамп во зградата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Лејди Гага со топлес фотографии во новата заводлива кампања за својот бренд

Слободен Печат
Лејди Гага позираше топлес за новата, заводлива кампања за својата линија за козметика „HAUS Laboratories“, воодушевувајќи ги обожавателите низ целиот свет. 34-годишната поп ѕвезда го...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Лејди Гага и Бред Пит во воз за Токио во новиот акционен трилер „Bullet Train“

Слободен печат
Пејачката за филмот „Ѕвездата е родена“, доби Оскар за најдобра оригинална песна, како и номинација за најдобра актерка… Оскаровката и пејачка Лејди Гага му се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Костимите на Лејди Гага на аукција за повеќе од милион долари

Слободен печат
Двата најнови костими на Лејди Гага, кои поп ѕвездата ги носеше во спотот за песната „911“, премиерно прикажан пред нешто повеќе од два месеци, се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лејди Гага е најнаградуваниот „MTV“ уметник во историјата

Слободен печат
По вчерашното доделување на „MTV EMA“ – односно, европските „MTV“ награди, поп ѕвездата Лејди Гага, стана најнаградуваниот уметник на оваа франшиза во историјата. Поп ѕвездата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лејди Гага за Бајден, а татко и за Трамп: „Доналд Трамп 2020“, напиша Џо Германота на Твитер

Слободен Печат
Таткото на американската пејачка Лејди Гага (34), Џо Германота (63), сè уште ја поддржува кандидатурата на Доналд Трамп (74) на новите избори за претседател на...