29 C
Скопје

ФОТО: Синот на Реџепи итно хоспитализиран во Воена болница, крвави траги и скршени стакла на луксузниот автомобил

Слободен печат дознава дека Зеглул Реџепи моментално е сместен во Ургентниот центар на Градската општа болница „8 Септември”.

ВИДЕО | Слободен печат дознава: Синот на поранешниот поглавар на ИВЗ е повреден во престрелка во Ѓорче Петров

Во неофицијална изјава за Слободен печат, членови на неговото семејство потврдија дека повредениот не е во критична состојба, а негови колеги рекоа дека инцидентот се случил додека Реџепи бил на смена.

Фото: Илинка Иљоска – Слободен Печат.
Фото: Илинка Иљоска – Слободен Печат.

Никој од ГОБ „8 Септември” сѐ уште не сака да даде изјава.

Сѐ уште не се знаат мотивите за оваа несреќа, а моментално полицијата врши увид на „мерцедесот“ со којшто Зеглул Реџепи управувал кога се случила престрелката.

Според тоа што може да се види, задното стакло позади возачкото седиште е скршено, а има видливи крвави траги на возачкото седиште.

Фото: Илинка Иљоска – Слободен Печат.

Поврзани вести

Шпанија од 20 мај ќе ги укине ПЦР тестовите за Британците

МИА Агенција

Приведено едно лице во Струга, запленети пиштол и муниција

Слободен печат

Мирел: За политичко решение со Бугарија, потребно е некој од ЕУ да ѝ рече доволно е, го загадувате процесот на проширување

Слободен печат

Се запали стан во Белград, евакуирани се станарите

Горан Наумовски

Координативен состанок во ЦУК за рано предупредување и превенција од пожари

Слободен печат

Ангелов на средба со претставници од Домот за техничка култура „Народна техника- Штип”

Слободен печат

Остави Коментар