29 C
Скопје

ВИДЕО | Слободен печат дознава: Синот на поранешниот поглавар на ИВЗ е повреден во престрелка во Ѓорче Петров

Денеска околу 16.40 часот е пријавено е дека во Скопје, на кружниот тек во населбата Ѓорче Петров кај црквата Св. Петар и Павле, лице од возило „голф“, пукало кон возило „мерцедес“, во кое бил полицискиот службеник З.Р.

Според првичните информации, З.Р. се здобил со повреди во ногата и се упатил во ГОБ „8 Септември” за укажување помош.

Слободен печат неофицијално дознава дека се работи за Зеглул Реџепи, синот на поранешниот поглавар на ИВЗ.

Како што може да се види од видеото, по инцидентот, ул. 4 јули била блокирана.

Поврзани вести

Координативен состанок во ЦУК за рано предупредување и превенција од пожари

Слободен печат

Ангелов на средба со претставници од Домот за техничка култура „Народна техника- Штип”

Слободен печат

Собранието расправаше по повеќе Предлог-закони, ќе се гласа дополнително

Слободен печат

Владата го задолжи ЕСМ да изработи студија за изградба на фотонапонска електрана во Штип

Слободен печат

Нуредини: Во иднина ќе бидеме земја-транзит за гас за другите земји

Слободен печат

Затвореникот од Велес кој пријави дека е силуван во затворот Идризово го смени исказот

Остави Коментар