1 C
Скопје

ФОТО: Роберт Орданоски објави фотографија со Агнеса од нивниот свадбен ден на неговиот профил

Поранешниот директор на Агенцијата за електронски комуникации, Роберт Орданоски повторно е во центарот на вниманието по скандалот кој ја потресе македонската јавност.

По неговата одлука да објави јавно интимен момент од животот – развод од сопругата Агнеса на социјална мрежа „Фејсбук“, тој сподели фотографија од нивната приватна архива.

Facebook

Се работи за фотографија од нивниот свадбен ден која Роберт ја поставил како насловна фотографија на неговиот фејсбук – профил.

Facebook
Facebook

Да потсетиме, Орданоски ја нарече својата сопруга „фотошоп барбика“, која се „оладила“ од него зашто повеќе не бил директор и „не е во можност да и ги исполнува нејзините мегаломански желби и потреби“ , во крајно навредливиот пост кој предизвика лавина реакции на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Јанкулоска од Идризово спроведена до Кривичниот суд

По неговата објавата неговата сопруга на социјалните мрежи го промени презимето од Орданоска во Органџиева, нејзинито моминско презиме.

Роберт повторно преку социјалните мрежи побара помош од брачен советник.

Роберт Ордановски повторно се огласи на социјалните мрежи: Бара помош од брачен советник

Во меѓувреме ја слушнавме и страната на Агнеса која даде ексклузивно и потресно интервју за Слободен Печат.

Агнеса Орданоска за „Слободен печат“: На дијазепам сум бидејќи вознемирена сум поради децата, не ми се верува дека го направи ова преку Фејсбук

 

Поврзани вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

„Twitter“ наскоро со нова опција: Ќе се наплаќаат ексклузивни содржини

Слободен Печат

Дали Меган Маркл навистина го откри полот на бебето со овој детаљ?

Слободен Печат

Руски психотерапевт советува како до подобар, посреќен и поисполнет живот

Слободен Печат

Кралицата Летиција им пркоси на модните правила: Трет пат се појавува во ист стајлинг

Слободен Печат

Бредли Купер и Ирина Шајк по скоро две години видени повторно заедно

Слободен Печат

Остави Коментар